A londoni „kékek” a 2021-es BL-döntőben aratott győzelem óta nem tudták megverni a Manchester City, az „égszínkékek” azóta két döntetlen mellett kilencszer verték meg riválisukat.
Úgy festett, hogy megtörhet a rossz sorozat, a héten 40 millió euróért szerződtetett Abdukodi Huszanov rendkívül lámpalázasan kezdett, és villámgyorsan ziccerbe hozta a Chelsea-t: rosszul visszafejelt labdáját Nicolas Jackson csapott le, majd hozta kihagyhatatlan helyzetbe Noni Maduekét (0–1).
A félidő hajrájában a két szélső védő, Matheus Nunes és Josko Gvardiol hozott össze újabb gólt, ezúttal viszont már a Citynek jó kapuba (1–1).
A második félidő derekán Robert Sánchez óriási hibáját kihasználva Erling Haaland emelt az üresen maradt londoni kapuba, majd remekül brusztolta a labdát Phil Fodenhez a végjátékban, az angol támadó pedig beállította a 3–1-es végeredményt.
A norvég csatár az idénybeli 23. PL-meccsén a 18. gólját és második gólpasszát jegyezte, összességében 31 tétmeccsen 26 kanadai pontnál (24+2) jár, az előző PL-idény legjobbjának megválasztott Foden pedig 27 tétmeccsen 10+4-nél, a legutóbbi négy fordulóban viszont már 6+1-nél.
A BL-ben nagy zakót kapó City így Angliában javított, így a legutóbbi hét fordulóban két döntetlen mellett az ötödik sikerét aratta, és megelőzte riválisát a tabellán.
Premier League, 23. forduló
- Manchester City–Chelsea 3–1 (Gvardiol 42., Haaland 68., Foden 87., ill. Madueke 3.)
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!