2021. november 28., vasárnapMa Stefánia napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 367,00 Ft | USD: 326,00 Ft | CHF: 352,00 Ft
2021.11.28. Stefánia Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 367,00 Ft | USD: 326,00 Ft | CHF: 352,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Magyar labdarúgás / Betliztek az üldözők, már három pont a Vasas előnye

Betliztek az üldözők, már három pont a Vasas előnye

LABDARÚGÓ NB II

17. FORDULÓ

A18 órakor kezdődött mérkőzések végeredményei:

Békéscsaba 1912 Előre–Nyíregyháza Spartacus FC 1–0 (Lukács R: 42.) – vége – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathelyi Haladás–BFC Siófok 1–2 (Jagodics B. 40. – öngól, ill. Jagodics B. 60., Deutsch 75.) – vége – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécskei LC–Kecskeméti TE Hufbau 1–0 (Erdei C. 45. – 11-esből) – Kiállítva: Csáki (66., Tiszakécske), Farkas N. (81., Tiszakécske) – Kihagyott büntető: Tóth B. (67., Kecskemét), Tóth D. (82., Kecskemét) – vége – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Pécsi MFC 1–1 (Horváth K. 27., ill. Bíró B. 32.) – vége – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budafoki MTE–FC Ajka 1–1 (Kovács D. 65. – 11-esből, ill. Dragóner 58.) – vége – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

A 13 órától rendezett találkozók jegyzőkönyvei:

SZENTLŐRINC–VASAS 0–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion, 400 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Rózsa Dávid, Vörös Dániel)
SZENTLŐRINC:
Hajagos – Farkas M., Hesz, Keresztes B., Németh M. (Erdélyi B., 76.) – Cenaj (Törőcsik P., 85.), Szivanovics (Onuigbo, 76.) Biben – Harsányi I. (Hajnal G., 63.), Török L. – Grumics (Bányai, 63.) Vezetőedző: Marián Sluka
VASAS:
Jova – Terbe, Szivacski, Szilágyi Z., Silye – Radó (Pátkai, 70.), Hinora (Márkvárt D., 80.), Berecz (Feczesin, 70.) – Bobál G., Szilágyi Sz. (Kapornai, 70.) – Pekár (Rétyi, 89.) Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző:
Grumics (öngól, 0–1) a 45., Feczesin (0–2) a 75. percben
MESTERMÉRLEG
Marián Sluka:
– Nehéz értékelni egy olyan mérkőzést, amikor kikaptunk, pedig a játék képe alapján nem éreztem különbséget a két csapat között. Különösen az első félidőben. Amit kértem, visszakaptam játékosaimtól, de a rögzített játékhelyzetek levédekezése még nem működik igazán a kellő agresszivitás hiánya miatt.
Kuttor Attila: –
Nehéz pályán brusztolós mérkőzést játszottunk, örülünk, hogy sikerült megszerezni a három pontot. Az NB II-ben minden meccs nagy kihívás minden csapat számára.

SOROKSÁR–DIÓSGYŐRI VTK 1–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,
Haraszti út, 400 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Varga Gábor, Belicza Bence Péter)
SOROKSÁR: Varga Á. – Ternován, Gengeliczki (Valencsik, 37.), Csontos D., Pászka – Gyömbér G., Hudák – Lőrinczy (Szerető, 81.), Haris (Katona Máté, 72.), Korozmán (Magyari Sz., 81.) – Lovrencsics B. (Kovác, 81.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Diósgyőri VTK: Póser – Hegedűs J., Karan (Zsolnai R., a szünetben), Szatmári Cs. – Eperjesi, Zsemlye (Kocsis D., a szünetben), Molnár G., Oláh B., Bokros Sz. – Könyves (Makrai, 82.), Horváth Z. Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Lőrinczy (11-esből, 1–0) a 43., Hegedűs J. (1–1) a 76. percben
Lipcsei Péter:
– A mérkőzés előtt aláírtam volna a döntetlent, de a játék alapján közelebb álltunk a győzelemhez. Az első félidőben voltak lehetőségeink, és a bár a Diósgyőr a második félidőben támadott, kidolgozott helyzetet nem alakított ki. Bosszús vagyok, mert több volt ebben a meccsben a döntetlennél.
Kondás Elemér: – Az első félidőben nagyon sok hibával játszottunk, és figyelnünk kellett a hazaiak kontráira, mert a labdaszerzést követően egyből indították gyors támadóikat. Szünet után váltottunk, jobban is nézett ki a játékunk, sőt a végén nyerhettünk volna. Bármelyik csapatommal jártam korábban a Haraszti úton, mindig nehéz meccseket játszottunk.

BUDAÖRSI SC–AQUITAL FC CSÁKVÁR 1–1 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budaörs, 200 néző. Vezette: Gaál Ákos (Kiss Balázs, Kulmann Tamás)
BUDAÖRS: Slakta – Tóth K., Gyurácz, Fényes, Pintér D. – Molnár Cs. (Vankó, 82.), Sajbán Miklós, Petneházi, Lengyel – Winkler (Halmai, 74.), Halácsi. Vezetőedző: Gabala Krisztián
CSÁKVÁR: Zelizi – Hosszú, Vaskó, Dulló, Körmendi – Molnár R., Bakos (Koval, 69.), Magyar Zs., Torvund (Kalmár B., 69.) – Takács T., Murai (Bencze, 81.). Vezetőedző: Mónos Tamás
Gólszerző: Bakos (0–1) a 28., Molnár Cs. (1–1) a 43. percben
MESTERMÉRLEG:
Gabala Krisztián: – Két nehéz helyzetben lévő csapat élet-halál harcát láthatták a nézők. Mindkettő nyerni akart, és ez meglátszott a helyzetek számában is. A sors igazságtalansága lett volna, ha bármelyik pont nélkül marad. Mára megismertem az NB II mezőnyét, és bátran állítom, sem a Budaörs, sem a Csákvár helyezése nem tükrözi az erőviszonyokat.
Mónos Tamás: – Kemény, agresszív meccset játszottunk a Budaörssel, minden négyzetméterért meg kellett küzdenünk. A mérkőzés képe és a helyzetek alapján talán közelebb álltunk a győzelemhez, bár a mezőnyben többet volt a labda a hazaiaknál.

III. KERÜLETI TVE–WKW ETO FC GYŐR 0–3 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, III. ker. TVE Sporttelep, 350 néző. Vezette: Szőts Gergely (Baghy Cs., Máyer G.)
III. KERÜLET: Balázs J. – Bori G., Erdei G., Fejes A., Bekker (Tóth K., 57.) – Szalai V. (Tamási, 57.), Egerszegi – Horváth O. (Behovits, 67.), Schuszter (Sili a szünetben), Barczi D. – Borvető (Köböl, 80.) Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
ETO: Fadgyas – Kovács K., Csonka, Fodor F., Forgács D. – Vernes (Berki, 59.), Bagi I., Toma Gy., Vitális – Bacsa (Priskin, 68.), Óvári (Erdei M., 80.) Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Vernes (11-esből, 0–1) a 3., Bacsa (0–2) a 47., Erdei G. (öngól, 0–3) a 64. percben
Kemenes Szabolcs: – Komolyabb elemzést és gondolkodást igényel, hogy egy pécsi győzelem után három nappal hogy tudtunk ilyen gyengén futballozni. Könnyű falatnak bizonyultunk a Győr számára, talán még előételnek sem voltunk elég jók… Önmagunkat vertük meg.
Klausz László: – Megleptük az ellenfelet azzal, hogy feltoltuk a védekezésünket, így kihúztuk a „méregfogukat”, és a gyors ellentámadások révén sokszor veszélyeztettük a kapujukat. Hiányérzetem csak amiatt van, hogy sok lehetőséget elpuskáztunk; akár több gólt is szerezhettünk volna.

DOROGI FC–SZOLNOKI MÁV FC 2–0 (2–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 150 néző. Vezette: Radványi Ádám (Tórh II Vencel, Bertalan Dávid)
DOROG: Mursits – Kárász (Dlusztus, a szünetben), Izing, Keresztes (Nagyházi, a szünetben), Papp M. – Lénárth – Oldal, Szerencsi (Csillag D., a szünetben), Hajdú R. (Pohner, 79.), Szedlár – Szabó L. (Pálinkás, 88.) Vezetőedző: Fenyvesi László
SZOLNOK: Csáki K. – Tóth Bence, Berdó (Sipos Z., a szünetben), Kovács O., Tömösvári, Kurdics (Antal, 88.) – Tisza K., Rokszin, Papp Sz. – Lakatos I. (Tóth L., a szünetben), Földi. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Szabó L. (1–0) a 4., Szabó L. (2–0) a 32. percben
Fenyvesi László: – Nagyon fontos mérkőzést sikerült megnyernünk. A csapat teljesítette az eltervezett taktikát, így magabiztos győzelmet arattunk. Gratulálok csapatom fegyelmezettségéhez és hozzáállásához.
Csábi József: – Sajnos rossz passzban vagyunk, aminek meg kell találnunk az okait. Bár a mérkőzés simának tűnhetett, de nem volt az. Ennél mindenesetre több kell.