2021. december 2., csütörtökMa Melinda napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 362,00 Ft | USD: 319,00 Ft | CHF: 347,00 Ft
2021.12.02. Melinda Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 362,00 Ft | USD: 319,00 Ft | CHF: 347,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Bántóan simán verte a Chelsea a Juventust

Bántóan simán verte a Chelsea a Juventust

Chelsea–Juventus 4–0 (1–0)

A címvédő londoniaknál a sérüléséből felépülő Romelu Lukaku és Timo Werner már ott volt a padon, a kezdőbe azonban még egyiküket sem merte nevezni Thomas Tuchel. A Chelsea egy esetleges pontszerzéssel már ma biztosíthatta volna helyét az egyenes kieséses szakaszban, ennek megfelelően alaposan nekiesett a vendég alakulatnak, amely azonban túlélte a kezdeti rohamokat.

A legnagyobb helyzet Ben Chilwell előtt adódott, aki a kapu torkában lőtt hatalmas luftot egy lepattanó labdát követően. A 24. percben Reece James próbálta egy oldalsó szabadrúgásból megviccelni a vendégek kapusát, ám Wojciech Szczesny résen volt és visszaért a rövidre leadott lövésre. Az esetet követő szögletből viszont megszerezték a vezetést a hazaiak:

Hakim Zijes szöglete Antonio Rüdiger testén pattant fel, amelyet Travoh Chalobah bombázott közelről a Juve kapujába.

A torinóiak szinte azonnal válaszolhattak volna, a korábbi Chelsea támadó, Álvaro Morata kapott remek labdát, át is emelte a kifutó Édouard Mendyt, Thiago Silva azonban nagyot sprintelve visszaért és a gólvonalról tisztázott.

A 38. percben megint kapusára volt szüksége a Juventusnak, akinek reflexeit ezúttal is James tette próbára, ám Szczesny leért a jobb alsóba tartó életerős lövésre, ez volt az utolsó említésre méltó esemény a szünet előtt.

Fordulás után sem változott a játék képe, a hazaiaknál volt többet a labda, akik leginkább pontrúgásokból veszélyeztetettek. Az 53. percben például Silva csúsztatta meg James bal oldali szabadrúgását, a lengyel kapus azonban erre is leért, majd egy óriási védelmi hiba után Zijes és Callum Hudson-Odoi duplázhatta volna meg az előnyt, ám a torinóiak nagy nehézségek árán végül tisztáztak.

Ami azonban késik, nem múlik: az 58. percben Chillwell beadását Matthijs de Ligt próbálta fejjel menteni, de a labda éppen Jameshez került, aki mellel átvette, majd kilőtte a hosszú sarkot. Két perc múlva pedig már-már megalázó gólt lőttek a hazaiak:

[…]

Szép gólokkal sima Liverpool-siker a Goodison Parkban

ANGOL PREMIER LEAGUE14. FORDULÓEVERTON–LIVERPOOL 1–4 (1–2)Liverpool, Goodison Park. Vezette: Paul TierneyEVERTON: Pickford – Coleman, …