2021.11.27. Virgil Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 367,00 Ft | USD: 326,00 Ft | CHF: 352,00 Ft

SZOMBATHELYI HALADÁS–BFC SIÓFOK 1–2 (1–0)

Szombathely. Haladás Sportkomplexum, 1016 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Szalai Dániel, Sinkovicz Dániel).

HALADÁS: Rózsa  Kállai, Romic, Devecseri, Bosnjak – Csilus, Kiss B. (Hegedűs, 60.), Holdamp, Doktorics (Tóth-Gábor, 65.) – Tóth Milán (Monori, 65.), Horváth R. Vezetőedző: Németh Szabolcs.

SIÓFOK: Szmola – Polényi, Jagodics B., Varjas Z., Deutsch B. – Nikházi (Tóth Z., 77.), Krausz – Eördögh, Szakály D., Balogh B. – Elek B. (Szakály A., 77.) Vezetőedző: Domján Attila.
Gólszerző:
Jagodics B. (öngól, 40.), ill. Jagodics B. (60.), Deutsch B. (75.).

ÖSSZEFOGLALÓ

A fogvacogtató hidegben élénk iramban kezdtek a csapatok, ám csak kisebb helyzeteket sikerült kidolgozniuk. Aztán a vendégek játéka vált veszélyesebbé, a 37. születésnapját a mérkőzés napján ünneplő Rózsa Dániel kétszer is bizonyította, hogy remek formában véd. Viszonylag eseménytelen mezőnyjáték után a szombathelyiek rátettek egy lapáttal és ha egy szerencsés góllal is, de megszerezték a vezetést. Szünet után is főleg a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, majd Jagodics Bence a saját kapuja után az ellenfelét is bevette: 1–1. A vendégek vérszemet kaptak és ha meglepetésre is, de nem érdemtelenül Deutsch Bence lövésével a 75. percben megszerezték a vezetést. A Haladás mindent megtette az egyenlítésért,  a kapujához szorította ellenfelét. Hiába, mert a vendégek jól tördelték a játékot, és őrizték az eredményt. Összességében a Siófok meglepő győzelmet aratott a halványan futballozó Haladás ellen.

PERCRŐL PERCRE

Vége a mérkőzésnek, 2–1-re nyert a vendég Siófok. Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

90. perc: Négy perc a hosszabbítás.

87. perc: Siófoki csere, Szakály Dénes le, Medgyesi be.

86. perc: Bosnjak bal oldali beadását Monori kapásból, 17 méterről a bal sarok mellé lőtte.

85. perc: Haladás-csere, Kállai helyett Mocsi érkezett.

83. perc: Szakály Dénes kapott sárga lapot.

82. perc: Bosnjak balról, 18 méterről leadott, jobb sarokba tartó lövését védte óriási bravúrral Szmola.

80. perc: Csere a Haladásban, Kiss Bence le, Hegedűs be.

77. perc: Cserék a vendégcsapatban, Elek helyett Szakály Attila, Nikházi helyett Tóth Z. állt be.

75. perc: GÓÓÓL! Egy lepattanó labdát Deutsch balról, 14 méterről a jobb felső sarokba vágott (1-2).

65. perc: Kettőscsere a Haladásban. Doktorics helyett Tóth-Gábor, Tóth Milán helyett Monori érkezett. A Siófokban pedig Balogh helyett Cipf állt be.

63. perc: Kiss Bence jobbról, 12 méterről leadott lövését tolta szögletre Szmola.

60. perc: GÓÓÓÓL! Nikházi balról lőtt a hosszú oldalra, az üresen érkező védőről, Jagodics Bencéről lemaradtak és a szombathelyi születésű védő a saját kapuja után az ellenfelébe is betalált (1-1).

Jó iramú játékot láthatnak a fagyoskodó szurkolók, de a kapusoknak nincs dolguk.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

Vége az első félidőnek.

Egy perc a hosszabbítás.

44.perc: Kiss Bence kapott sárga lapot.

40. perc: GÓÓÓL! Tóth Milán húzott el a jobb oldalon, középre passzolt labdáját a menteni akaró, hason csúszó siófoki védő, Jagodics Bence lábáról a saját kapujának közepébe sodródott (1-0)

35. perc:Újabb siófoki sárga, ezt Deutsch kapta.

33. perc: Eördögh kapott sárga lapot.

29. perc: Nagy helyzet maradt ki! Balogh centerezett középre balról, az üresen érkező Elek ziccerből, 11 méterről lőtt, Rózsa ismét óriásit védett.

28. perc: Horváth Rajmund adott be balról, de Tóth Milán elöl a berepülő Jagodics Bence önfeláldozóan mentett.

22. perc: Kállai Kevin jelezte a jobb oldalon hosszú másodpercek óta, feltartott karokkal,  hogy teljesen üresen van. Devecseri át is ívelte a labdát, a védő egy csel után 17 méterről lőtt, de Szmola hárított.

17. perc: Jagodics Bence kapott sárga lapot.

11. perc: Balogh került helyzetbe, de 11 méteres, bal sarokra tartó lövését Rózsa bravúrral védte.

Lassan tíz perc telik el a meccsből, de helyzetet egyik oldalon sem jegyezhettünk fel. Mezőnyben gyűrik egymást a csapatok.

1. perc: a vendég siófokiak kezdték a játékot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbb a Vasas ellen rangadót vesztő, a fordulónak a negyedik helyről neki vágó Szombathelyi Haladás az ötmeccses nyeretlenségét az előző fordulóban a sereghajtó Tiszakécske ellen megtörő BFC Siófokkal szemben.

Messi végre révbe ért Argentínával, övé az Aranylabda?

Ha Aranylabda, akkor Lionel Messi – az argentin zseninél ugyanis soha senki nem nyerte el többször …