A négyszeres világbajnok első NL-döntőjéhez Münchenben az első kiírást megnyerő portugál válogatottat kellett volna legyőzni – ebben ugyanakkor elég jó rutinja volt a nationalelfnek. Az egy dolog, hogy a két együttes korábbi 19 egymás elleni mérlege brutális fölényt (11–5–3) mutatott, a forma is a németek mellett szólt, hiszen
a 2006-os és 2014-es világbajnokságon, valamint a 2008-as, a 2012-es és a koronavírus-járvány miatt 2021-re csúsztatott Európa-bajnokságon is megverték a portugálokat, így sorozatban öt sikerrel a hátuk mögött érkeztek a párharcra.
Ami a további tétmérkőzéseket illeti, először az 1984-es Európa-bajnokságon csaptak össze, Strasbourgban gól nélküli döntetlen lett a vége az első fordulóban, a csoportból a spanyolok mögött nyugati szomszédjaik jutottak tovább, hogy aztán a házigazda mindkét csapatot felülmúlja az elődöntőben, illetve a fináléban.
Az 1986-os (egy-egy győzelem) és az 1998-as világbajnokság selejtezőjében (két döntetlen) is a németek végeztek előrébb, utóbbira ráadásul ki sem jutottak a portugálok, akik az egyetlen nagy tornán aratott egymás elleni sikerüket a 2000-es Eb-n tudták felmutatni, amikor Sergio Conceicao mesterhármasával 3–0-ra kiütötték az így a csoportkörben utolsóként záró riválist.
Érdekesség, hogy fia, Francisco Conceicao most ott van a portugálok keretében…
A németek az A ligában eddig hazai pályán Franciaországgal (0–0), Hollandiával (2–2 és 1–0), Spanyolországgal (1–1), Svájccal (3–3), Ukrajnával (3–1), Angliával (1–1), Olaszországgal (5–2 és 3–3), Magyarországgal (0–1 és 5–0) és Bosznia-Hercegovinával (7–0) találkoztak, és csak a mieink tudták idegenben legyőzni a nationalelfet.
Álmoskás kezdés, néhány német lehetőséggel
Joshua Kimmich a 100. válogatott meccsére készült, ennek apropójából köszöntötték is a kezdő sípszó előtt a duplán hazai pályán játszó középpályást, aki 14. németként érte el ezt a mérföldkövet.
A mérkőzést a házigazda kezdte erősebben, Diogo Costának már a negyedik percben védenie kellett, Leon Goretzka helyzeténél azért nehéz dolga nem volt.
Nem úgy negyedórával később egymás után kétszer is! Előbb egy büntetőgyanús eset továbbengedéséből Nick Woltamade lövését ütötte bravúrral ki a portugál kapus, majd nem sokkal később Goretzka újabb próbálkozását hatástalanította.
A játék színvonala azért összességében bőven elmaradt a reméltektől, és gólt sem látott a müncheni közönség a szünet előtt.
Felpörgött a meccs, jó néhány vitatott ítélettel
A második játékrész aztán már bőven hozott eseményt, és rengeteg vitatott szituációt. Az, hogy Slavko Vincic játékvezető két teljesen egyértelmű portugál szögletet nézett be, és adott helyette kirúgást, egy dolog.
Az már kevésbé szerencsés, ha egy leshatárról (de inkább azon túlról) induló támadó egyértelmű szabálytalanságát fél másodperc videózás után ignorálva megadja Kimmich amúgy szenzációsan belöbbölt labdáját nem különben szép mozdulattal befejelő Florian Wirtz gólját (1–0).
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!