2024. július 22., hétfőMa Magdolna napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 390,00 Ft | USD: 358,00 Ft | CHF: 403,00 Ft
2024.07.22. Magdolna Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 390,00 Ft | USD: 358,00 Ft | CHF: 403,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Anglia borsot tört a magyarok orra alá, továbbjuttatta Szlovéniát

Anglia borsot tört a magyarok orra alá, továbbjuttatta Szlovéniát

ANGLIA–SZLOVÉNIA

Gareth Southgate egy helyen változtatott a dánok elleni mérkőzéshez képest: Trent Alexander-Arnold helyére Conor Gallagher került be a középpályára. Anglia eddig nem igazán játszott kiemelkedően a tornán, adós maradt a jó játékkal.

Az angolok már továbbjutóként várták a mérkőzést, a szlovénok pedig abban bíztak, hogy pontot tudnak szerezni, és ezáltal bejutnak a nyolcaddöntőbe.

A találkozó első nagy helyzete Benjamin Sesko előtt adódott az ötödik percben, de a közeli fejesét Jordan Pickford könnyedén fogta. Az első igazán nagy angol helyzetig egészen a 20. percig kellett várni, de Bukayo Saka hiába talált a kapuba, Phil Foden lesen kapta a labdát, így érvénytelen volt a találat.

22

Galéria: Anglia-SzlovéniaFotó: John Sibley / Reuters

Tapogatózó mezőnyjáték folyt, angol oldalon hiányoztak a gyors ritmusváltások. Harry Kane a 30. percben talált először kaput, később Foden próbálkozott egy távoli szabadrúgásból.

Az angolok hiába birtokolták többet a labdát, ismét egy olyan félidőt produkáltak, ami finoman szólva is felejthető volt…

Southgate sem volt elégedett a látottakkal, Gallagher helyére Kobbie Mainót hozta be a szünetben.

Szlovénia továbbra is masszívan védekezett, az angol játékosok nem találtak fogást a területeket jól záró szlovén védelmen. Egyre nagyobb nyomást helyeztek ellenfelükre az angolok, de továbbra is hiányoztak az utolsó passzok és a ziccerek.

Meddő mezőnyfölény, de semmi több, mintha Angliának púp lett volna hátán a meccs, a szlovén játékosok pedig pontosan tudták, megszakadni nekik sem kell, mert a döntetlen kiváló eredmény a számukra.

Úgy fordultunk az utolsó húsz percre, hogy említésre méltó jelenet nem volt a második játékrészben. Ekkor Sakát a Chelsea-nél remek szezont futó Cole Palmer váltotta.

Declan Rice próbálkozott egy lövéssel a 75. percben, de méterekkel elkerülte a kaput. A 92. percben Palmer lőtt laposan kapura, de Jan Oblak könnyedén védett.

Kimondottan rossz mérkőzésen 0–0 a vége, ezzel Anglia csoportelsőként, Szlovénia pedig csoportharmadikként jutott tovább a nyolcaddöntőbe. Érdekesség, hogy Anglia két szerzett góllal tudott a csoport élén végezni, Szlovénia pedig győzelem nélkül jutott tovább – története során először.

DÁNIA–SZERBIA

Szerbia beragadt a rajtnál rendesen, az első meccsen még egy döntetlent sem tudott kiharcolni a harmatosan játszó angolok ellen, akiknek elég volt egy Bellingham-villanás, hogy megszerezzék a három pontot. Utána Szlovéniával találkoztak déli szomszédaink, és másodpercekre voltak attól, hogy a második vereségüket is elkönyveljék a tornán, de aztán jött a Real Madrid korábbi csatára, Luka Jovics, aki a 95. percben kiegyenlített, megmentve egy pontot a csapatának. Számukra így egy opció maradt: menekülés a győzelembe, különben mehetnek haza.

A dánok két 1–1-es döntetlennel hangoltak a kedd esti meccsre, a szlovénok ellen Christian Eriksen talált be, pontosan 1100 nappal azután, hogy a legutóbbi Eb-n összeesett a pályán. Az angolok ellen hátrányba kerültek a skandinávok, de Morten Hjulmand góljával elkerülték a vereséget. Münchenben úgy léptek pályára a dánok, hogy tudták, megvan nekik a továbbjutás, amennyiben nem kapnak ki.

A mérkőzést a helyszínen tekintette meg a szerbek huszonnégyszeres Grand Slam-győztes teniszezője, Novak Djokovics, aki óriási futballszurkoló, és amikor csak teheti, élőben szurkol a honfitársainak. Az első percekben nem történt sok említésre méltó dolog, egyik csapat sem kockáztatott, miután megszerezte a labdát.

Aztán a 16. percben a kezdőbe bekerülő Alexander Bah fejelt a kapu mellé hét méterről, ez volt a meccs első komoly helyzete. Utána Bah azt reklamálta, hogy hátulról meglökte őt Andrija Zsivkovics, de Francois Letexier játékvezető továbbot intett, és a VAR-szobában sem láttak szabálytalanságot.

A 22. percben Eriksen tekert kapura 25 méterről, Predrag Rajkovics kapus nagy vetődéssel tolta szögletre a labdát, ami minden bizonnyal a jobb alsó sarokba zúdult volna. Utána Jonas Wind zuhant be a szerb kapuba a labdával együtt, de a bíró nem adta meg a gólt, mert Eriksen szöglete után az alapvonalon túlról kanyarodott vissza a pályára a játékszer.

A 32. percben Rasmus Höjlund kínálta meg egy lapos lövéssel Rajkovicsot 15 méterről, de mivel nem ment sarokra a labda, simán védett a kapus. A 39. percben pedig Wind maradt üresen 15 méterre a kaputól, de a lövés pillanatában elcsúszott, így a labda méterekkel szállt a kapu fölé. Majd véget ért az egyébként felejthető első félidő.

<a […]

Michael Phelps: Kicsit edzenék, és 39 évesen is hazavágnám a világot 200 vegyesen

Michael Phelps pénteken a Pat McAfee Show vendége volt. Az apropót az adta, hogy az …