2021. október 18., hétfőMa Lukács napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 360,00 Ft | USD: 311,00 Ft | CHF: 336,00 Ft
2021.10.18. Lukács Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 360,00 Ft | USD: 311,00 Ft | CHF: 336,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Magyar labdarúgás / A Vasas legyőzésével szakadt meg az ETO nyeretlenségi sorozata

Győr, ETO Park, 1000 néző. Vezette: Oláh Gábor (Huszár Balázs, Szalai Dániel)
ETO: Fadgyas – Kovács K., Bagi I., Fodor F., Vincze Á. – Szimcso, Toma, Vitális, Óvári (Kanalos, 90.) – Bacsa (Kiss M., 86.), Berki I. (Kulcsár K., 74.). Vezetőedző: Klausz László
VASAS: Jova – Szivacski, Iyinbor, Otigba, Silye (Terbe, 88.) – Pátkai (Pekár, 63.), Berecz Zs., Márkvárt (Hidi M. S., 88.) – Radó, Feczesin (Bobál G., 63.), Hinora (Balajti, 72.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző: Berki I. (63.), Bacsa (70.), Óvári (82.), ill. Pekár (76.)

ÖSSZEFOGLALÓ

Óvatos játékkal kezdett mindkét csapat, így a mérkőzés első fél órájából alig lehet kiemelni fontos eseményt. Egy-egy sárga lap mellett néhány látványos megoldás is akadt, de a kapuk nem forogtak igazán veszélyben egyik oldalon sem a folytatásban.

A második félidő mindjárt nagy ETO-lehetőséggel indult, de Jova bravúrral tudott menteni Óvári elől. Tíz perccel később Radó lőtt nem sokkal Fadgyas kapuja mellé. Később Pátkai gyenge lövése sem okozott gondot a győri kapusnak. A 63. percben aztán gólt eredményezett egy győri akció: Vitális passzát Kovács K. lőtte be középre, az épphogy nem lesről érkező Berki pedig közelről a hálóba lőtt. Silye egy kapufával válaszolt pár perccel később. A 70. percben Bacsa szemfüles góllal növelte az ETO előnyét (2–0). Iyinbornak egy perccel később nem sok kellett, hogy szépítsen, de a kaput nem találta el. Pekárnak a 76. percben összejött a szépítés – akárcsak a második győri gólnál, itt is szükség volt a rutinra és a szemfülességre. Az i-re a pontot Óvári tette fel a 82. percben, amikor pazar lövéssel vette be Jova kapuját.

Az utolsó tíz percben már nem tudott újat húzni Kuttor Attila csapata, így az ETO otthon tartotta a három pontot. 3–1

45+1. perc: Egy perc hosszabbítás után véget ér az első félidő.

40. perc: Radó tálal Feczesin elé a tizenhatoson belül, aki lőni viszont azért nem tud, mert Vitális bravúrral szerelni tudja.

38. perc: Toma 25 méterről lő, de nem találja el a kaput.

36. perc: Balról érkezik a beadás Feczesin elé, akinek a közeli lövését Fadgyas védi. Les miatt viszont kifelé jár szabadrúgás.

35. perc: Bacsa kap sárgát.

33. perc: Fadgyas jó ütemben lép ki a kapujából, Radó kapta volna jó ütemben az indítást.

32. perc: Kovács jobbról, 15 méterről lő, Otigba fejjel tisztáz.

28. perc: Silye kap sárgát, Kovács mezét húzta meg egy sprint közben.

20. perc: Vitális 27 méteres szabadrúgása elszáll a kapu fölött.

19. perc: Szivacski kap labdát a jobb oldalon, jól teszi középre Hinorának, az ő lövését a győri védelem blokkolja.

17. perc: Szimcso jobboldali beadása után Berki ollózni próbált a rövid oldalon, de nem találta el a labdát.

11. perc: Vincze Á. nagy bedobása után Szimcso lőhetett volna középről, 16 méterről, ám a védők odaértek. Fél perccel később Pátkai szökteti Radót, Bagi azonban jó ütemben lép oda, és bedobásra tud tisztázni.

1. perc: Piros-kékben a vendégek, fehérben a hazaiak. A győri együttes kezdi a mérkőzést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a feljutásra pályázó, második helyen álló Vasas a 11. helyezett ETO FC Győr ellen.

Kiss Norbert futamgyőzelemmel ünnepelte harmadik Eb-címét

A 36 éves szombathelyi pilóta a szombati első futamon biztosította be végső sikerét egy második …