2021. január 20., szerdaMa Sebestyén napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 359,00 Ft | USD: 296,00 Ft | CHF: 333,00 Ft
2021.01.20. Sebestyén Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 359,00 Ft | USD: 296,00 Ft | CHF: 333,00 Ft
Kezdőlap / Sport / A Tottenhamé a Premier League legjobb párosa

A Tottenhamé a Premier League legjobb párosa

Ellentétes előjelekkel várták a csapatok a mérkőzést: a Tottenham sorozatban négy nyeretlen bajnoki után igyekezett visszatalálni a helyes útra, míg a Leeds United két egymást követő győzelem és clean sheet után próbálta tovább nyújtani sorozatát. Két ellentétes játékfilozófia találkozott: a José Mourinho irányította Spurs mélyen visszahúzódó, kontrákra épít, míg Marcelo Bielsa együttese a magasan elkezdett, nagy intenzitású letámadásra.

Az első percekben mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, ám egyik kapusnak sem kellett nagyobb bravúrt bemutatnia. A 29. percben megszerezte a vezetést a Tottenham. Steven Bergwijnt buktatták a tizenhatos vonalánál, a játékvezető a videobíró segítségével büntetőt ítélt. A végrehajtó Harry Kane volt, aki hidegvérrel a kapu közepébe bombázott. (1–0)

Az angol válogatott csatár egyedülálló rekordot állított fel: ő lett az első a liga történetében, aki mind a 30 csapat ellen betalált, amelyik ellen pályára lépett.

Szűk negyedórával később egy gólpasszt is betett a közösbe Harry Kane: a jobb oldalról tekerte középre a labdát, a rövidnél érkező Szon Hung Min pedig öt méterről a hálóba pörgetett. A dél-koreai szélsőnek ez volt a 100. gólja a Tottenham színeiben, Kane-nek pedig a 20. kanadai pontja idén (10 gól, 10 gólpassz), amivel […]