2024. március 2., szombatMa Lujza napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 393,00 Ft | USD: 364,00 Ft | CHF: 411,00 Ft
2024.03.02. Lujza Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 393,00 Ft | USD: 364,00 Ft | CHF: 411,00 Ft
Kezdőlap / Sport / A Szeged magabiztos győzelemmel, a Veszprém döntetlennel hangolt az új szezonra

A Szeged magabiztos győzelemmel, a Veszprém döntetlennel hangolt az új szezonra

A 27-szeres magyar bajnok Veszprém csütörtök este a Bajnokok Ligája előző kiírásában döntős lengyel Kielce ellen, telt ház előtt lépett pályára. Izgalmas találkozóra számíthattunk, ugyanis a két sztárcsapat mindig kiélezett mérkőzést vív egymással. Legutóbb a Bajnokok Ligájában a négyes döntőbe jutásért játszottak, a veszprémi döntetlent (29–29) követően a lengyel csapat négygólos hazai győzelmével (31–27) biztosította be továbbjutását.

A felkészülési összecsapáson először a vendégek kapták el a ritmust, 4–2-re is vezettek, azonban nem kellett sokat várni a piros mezesek egyenlítésére: két támadás múlva már döntetlen állt az eredményjelzőn. A 13. percben sikerült megszerezni a veszprémieknek a vezető találatot – az olimpiai bajnok francia Kentin Mahé révén –, a szünetre pedig egygólos hazai előnnyel mentek a csapatok.

Ludovic Fabregas

Fotó: Telekom Veszprém

A volt magyar szövetségi kapitány, Talant Dujshebaev által irányított lengyel gárda magabiztosan kezdte a második félidőt, egészen a 43. percig előnyben volt, de a Veszprém hamar kapcsolt: sztárigazolása, Ludovic Fabregas, valamint az egyiptomi Jehia el-Dera góljainak köszönhetően rövid időn belül 24–22-re módosult az eredmény. Nem sokkal a vége előtt egyenlített a Kielce, azonban több próbálkozása ellenére sem sikerült magához ragadnia az előnyt, így a találkozó 26-26-os döntetlennel ért véget.

A Veszprém szombaton a férfi kézilabda NB I nyitómérkőzésén a tavalyi hatodik helyezett Gyöngyöst fogadja hazai pályán, majd szeptember 14-én a nemzetközi porondon is megkezdi a szereplését, első nekifutásra címvédő német Magdeburggal mérkőzik meg Bajnokok Ligájában.

A Szeged magabiztos győzelemmel hangolt

[…]

Tovább tart Harry Kane átka, 3. ligás csapat ejtette ki a Bayern Münchent

Harminc év találkoztak ismét a felek, akkor az élvonalban a Bayern 6–0-ra kiütötte ellenfelét, és …