Vegyes érzelmekről ír közösségi oldalán Batházi Tamás, korábbi válogatott, olimpikon úszó, a Magyar Úszószövetség egykori főtitkára annak kapcsán, hogy a sportág honi irányításáért felelős szervezet az elnökség csütörtöki döntése értelmében „megfontolásra javasolja a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda és Széchy Tamás-uszoda fenntartójának, a Nemzeti Sportügynökség Nonprofit Zrt.-nek, hogy a létesítmény elnevezéséből hagyják el az egykori tréner nevét”.
Batházi Tamás júniusban, bő egy hónappal a Széchy Tamás életéről szóló könyv megjelenését követően vállalt erőteljes közszereplést, és képviselte a nyilvánosság előtt azokat, akik névvel vállalták – mint például az Indexen nyilatkozó Füzesy Tamás –, vagy éppen név nélkül igazolták azt, hogy a rendkívül sikeres és eredményes edzői karriert befutott, 2004-ben elhunyt szakember éveken, évtizedeken át nemcsak verbálisan, hanem tettleg is bántalmazta gyakran még gyerekkorú versenyzőit, valamint szexuálisan is molesztálta, zaklatta őket.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!