2021. április 10., szombatMa Zsolt napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 358,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 325,00 Ft
2021.04.10. Zsolt Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 358,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 325,00 Ft
Kezdőlap / Sport / A Real Madrid és a Liverpool lemásolta a 2018-as döntőt

A Real Madrid és a Liverpool lemásolta a 2018-as döntőt

Real Madrid–Liverpool

A 13-szoros és a hatszoros BEK/BL-győztes sem várta könnyű helyzetben a találkozót, hiszen a házigazda védelméből Dani Carvajal és Sergio Ramos sérülés, Raphaël Varane koronavírus miatt dőlt ki, a vendégekéből pedig Joe Gomez, Joel Matip és Virgil van Dijk is régóta maródi.

Ennek ellenére nem mondhatni, hogy rendkívül megerőltető lett volna a kapusok dolga, a királyi gárda kisebb mezőnyfölénye egy lapos Karim Benzema-lövést hozott csak az első félidő derekáig, a Mersey-parti csapat pedig még eddig sem jutott el.

A 27. percben aztán megtört a jég: Toni Kroos felívelt labdáját Vinícius Júnior vette át szépen, majd a jobb alsó sarokba lőtte a Real vezető gólját (1–0).

Bő fél óra elteltével Benzema esett el védője mellett a tizenhatoson belül, de hiába várta a sípszót, nem kapott tizenegyest, a gólt viszont így sem sokáig úszta meg a vendégcsapat, Kroos újabb indítását Trent Alexander-Arnold pocsékul fejelte el, gyakorlatilag gólpasszt adva Marco Asensiónak (2–0).

A spanyol szélső sorozatban a negyedik tétmeccsén volt eredményes!

A második félidőre lényegesen aktívabb Liverpool érkezett, ez pedig gyorsan eredményre is vezetett, Mohamed Szalah a leshatárról kilépve volt eredményes (2–1).

Liverpooli debütálása óta ez már a 121. találata volt, ebben az időszakban a topligák játékosai közül csak Robert Lewandowski (177), Lionel Messi (156) és Cristiano Ronaldo (140) jegyzett többet.

Nem sokkal később már az egyenlítésért fejelhetett Diogo Jota – kevéssel mellé –, ezzel pedig a Real Madrid is felébredt, és az első félidőnél lényegesen lüktetőbb játék vette kezdetét.

A 64. percben egy liverpooli szöglet után indult a házigazda veszélyes ellentámadása, de hiába mehettek kettő az egyben a madridiak, Asensio könnyelműsködését Alexander-Arnold kihasználta. Mielőtt fellélegezhettek volna a vendégek, máris a hálóban táncolt a labda, Modric lekészítése után Vinícius Júnior talált utat a bal alsóba (3–1).

A brazil támadó négygólos a BL-ben, ennek a felét ezen a meccsen hozta össze!

A hátralévő időben a Real még növelhette is volna az előnyét, és bár ez nem jött össze, így is kedvező helyzetből várják a madridiak a visszavágót – és beállították a három évvel ezelőtti BL-döntő végeredményét (3–1)…

Kevin De Bruyne kezdte meg a gólgyártást

Fotó: Clive Brunskill / Getty Images Hungary

Manchester City–Dortmund

A nap másik meccsén is gyorsan előnybe került a házigazda, itt Kevin De Bruyne volt eredményes, majd fél óra után itt is tizenegyesgyanús eset volt, a videózás után viszont büntető helyett labdaejtés következett (1–0).

A félidő hajrájában Jude Bellingham hiába szerzett labdát és talált be, a játékvezető szerint szabálytalankodott Edersonnal szemben.

[…]

Hivatalos: Budapest telt házas Eb-meccseket rendez

Az UEFA közleményében kiemelte: köszönetét fejezi ki a tagszövetségeknek, valamint a nemzeti és helyi hatóságoknak, …