2020. november 29., vasárnapMa Taksony napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 361,00 Ft | USD: 302,00 Ft | CHF: 334,00 Ft
2020.11.29. Taksony Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 361,00 Ft | USD: 302,00 Ft | CHF: 334,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Magyar labdarúgás / A Nyíregyháza nyert a gyirmóti ködben

16. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 01 (00)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion. 250 néző. Vezette: Vad II. István (Kiss Balázs, Kis Zoltán)
Gyirmót FC Győr: Rusák – Major M., Hudák D., Széles, Hajdú – Nagy P., Vass Á., Szatmári I. – Herjeczki (Mayer 67.), Varga B., Heffler N. (Vogyicska a szünetben). Vezetőedző: Csertői Aurél
Nyíregyháza Spartacus FC: Fejér – Svedyuk, Végső, Papucsek, Fodor, Papp M. – Györgyi (Galambos 81.), Farkas A., Ötvös (Hamed 83.), Kalocsai – Hornyák. Vezetőedző: Gálhidi György

Gólszerző: Hornyák M. (70.)

ÖSSZEFOGLALÓ

Ötvös jóvoltából kétszer  is helyzetbe került a Nyíregyháza a mérkőzés elején, de valójában épp a lövés hiányzott mindkét alkalommal. Az első kapura tartó lövés a 8. percben Heffler N. nevéhez fűződik, szabadrúgását azonban megfogta Fejér. Az első félidő hajrájában Varga B. szemfülessége majdnem gólt ért, kisodródott helyzetből azonban már nem tudott kapura lőni.

A szünetben nem Heffler N. lecserélése volt a legnagyobb esemény, hanem az, hogy akkor köd ereszkedett a pályára, hogy alig egy perccel a félidő megkezdése után Vad II. játékvezető félbeszakította a meccset. Az időjárás kedvezően változott, így folytatódhatott a mérkőzés, ám a köd a továbbiakban is nehezítette a játékot. A folytatás után azonnal Vogyicska került helyzetbe, azonban a csúsztatása elkerülte a kaput. Néhány perccel később Györgyi szerezhetett volna gólt, majd Kalocsai lövését kellett védenie Rusáknak. A 70. percben aztán megszerezte a vezetést a Nyíregyháza: Papp M. remek egyéni akciója után messziről lőtt kapura, ezt még védeni tudta Rusák, a kipattanóra azonban Hornyák Marcell érkezett jó ütemben, és a kapuba lőtt. A Gyirmót hiába próbálkozott az egyenlítéssel, ez nem sikerült.

PERCRŐL PERCRE

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+3. perc: Büntetőgyanús helyzetben továbbot int Vad II., hiába reklamálnak a gyirmótiak.

90+2. perc: A balról érkező erős szabadrúgást Fejér üti ki.

90+1. perc: Három perc a ráadás.

88. perc: Fodor kemény szabálytalanságát sárga lappal díjazza a játékvezető.

86. perc: Juhász Zs. érkezik Major helyére a hazai oldalon.

83. perc: Ötvös-Hamed csere a Nyíregyházánál.

81. perc: Galambos Györgyi helyére érkezik a vendégeknél.

80. perc: Hajdú beadási kísérletéből lövési kísérlet lesz, mert kapura tart a labda, Fejér védi.

77. perc: Varga B. elől Papucsek ment szögletre a tizenhatoson belül.

75. perc: Hajdú kap sárgát.

70. perc:  Vezet a Nyíregyháza! Rusák Papp M. távoli, lapos és erős lövését oldalra üti ki, épp Hornyák elé, aki a kapuba lő. 0-1. 430 perc után kapott most gólt a hazai csapat hazai pályán.

67. perc: Herjeczki helyett Mayer a pályán a folytatásban.

64. perc: Rusák üti bravúrral szögletre Kalocsai lövését.

63. perc: Vogyicskának magas a jobbról érkező beadás.

60. perc: Farkas A. kap sárgát.

52. perc: Ötvös lövése a blokkról Györgyi elé pattan, ő kapu mellé lő.

48. percSzatmári I. távoli lövését Fejér üti ki.

47. perc: Folytatódik a játék Vad II. labdafeldobása után. Mindjárt gyirmóti helyzet: Herjeczki jobb oldali beadását követően a csereként beállt Vogyicska csúsztat centikkel a jobb oldali kapufa mellé.

Vad II. István játékvezető kezében a döntés, hogy folytatódik-e a mérkőzés. Az M4 Sport riporterének információ szerint 20-25 percig várnak arra, hogy felszálljon a köd. Ha ez nem történik meg, akkor a 48. perctől egy későbbi időpontban újrajátsszák a mérkőzés hátra lévő részét.
21.10-kor az MLSZ ellenőre engedélyt adott arra, hogy folytatódjon a játék. Némi bemelegítés után erre van is esély. Két perccel később a gyirmótiak és a játékvezetők már melegítenek, érkeznek a vendégek is.
Érdekesség, hogy nem először fordul elő ebben a szezonban, hogy csúszik a második félidő Gyirmóton. Augusztus 23-án a DVSC elleni gond volt a reflektorokkal, ezért majd’ 30 percesre nyúlt a félidei szünet. Akkor is tudott folytatódni a mérkőzés, és most is.

47. perc: A játékvezető sem látja a pályát, úgyhogy félbeszakítja a mérkőzést.

46. perc: Heffler N. helyére Vogyicska érkezik a hazai oldalon. A szünetben tejköd ereszkedett játéktérre.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Heffler N. kap sárgát, vélhetően reklamálásért.

44. perc: Ötvös íveli fel a labdát a jobb szélre Svedyukhoz, ő egyből középre passzol a középen érkező Hornyáknak, aki az ötösről kapásból lő, de nem talál kaput.

40. perc: Varga B. csap le a Fejér felé tartó labdára, és el is tudja vinni a kimozduló kapus mellett, azonban kisodródott helyzetből nem tud kapura lőni, így inkább a bepasszt választja, a gólvonal előtt elguruló labdába Papucsek inkább nem ér bele, a hosszún érkező Herjeczki pedig már nem tud kapura fordulni.

34. perc: A Gyirmót védelme hazai pályán jól működik eddig ebben az idényben. Mindössze két gólt kapott az Alcufer Stadionban a győri csapat, augusztus elején a szombathelyi Rácz Ferenc, augusztus végén a szolnoki Tisza tudott betalálni Rusák kapujába.

30. perc: Györgyi 28 méteres szabadrúgása elkerüli Rusák kapuját.

20. perc: Jobbról érkező gyirmóti szöglet után Varga B. fejel a védője szorításában, pontatlanul.

14. perc: Ötvös mellel teszi kapura a jobbról érkező beadást, de Rusáknak ez nem okoz gondot.

10. perc: Varga B. talál a hálóba, de már előtte lesen kapta a labdát Szatmári I.

8. perc: Heffler N. 25 méteres szabadrúgását Fejér fogja magabiztosan.

4. perc: Ötvös jó helyzetben kap labdát, de nem jól veszi át, a kapujából kimozduló Rusák így közbe tud avatkozni.

1. perc: A vendégek kék-pirosban, ők kezdik a mérkőzést. Sárgában a hazaiak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a forduló rangadója! Megtudjuk, mire jut a forduló rangadóján a legutóbb Dorogon diadalmaskodó Gyirmót a szerdán a Szolnok ellen csak döntetlenre képes Nyíregyháza ellen.

A Fradi győzelemmel hangolt a Barcelonára; Mennyit ér Maradona legendás meze?

• A 217. örökrangadón, a szünet előtt Tiago Ferreira hibáját kihasználva, Tokmac Nguen szerzett …