2020. szeptember 20., vasárnapMa Friderika napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 360,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 335,00 Ft
2020.09.20. Friderika Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 360,00 Ft | USD: 304,00 Ft | CHF: 335,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Magyar labdarúgás / A Nyíregyháza ellen szerezte meg első győzelmét az újonc DEAC

A Nyíregyháza ellen szerezte meg első győzelmét az újonc DEAC

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ

DEBRECENI EAC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–0 (00)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 800 néző. Vezette: Németh Á. (Becséri G., Bornemissza N.)
DEAC: Acsádi – Sándor T., Szabó K., Belényesi, Balogh – Spitzmüller (Sigér Á. 70.), Nagy K.Takács P., Bíró P. (Rezes, 84.) – Székely D, Burai (Damásdi, 66.). Vezetőedző: Balogh Pál
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS: Fejér – Svedjuk, Fodor, Papucsek, Galambos – Farkas, Kártik – Györgyi (Gyurján, 60.), Ötvös, Starosta (Vasziljevics, 69.) – Kovács N. (Hamed, 54.). Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Nagy K. (10) a 85.percben
MESTERMÉRLEG
Balogh Pál: – Négy vereség után a legnehezebb a játékosok lélektani felkészítése volt. A meccs elején még láttam a fiúkon némi bizonytalanságot, de végig remekül küzdöttek, csapatként harcoltak. A második játékrész derekán átvettük a mérkőzés irányítását, ekkor már elhitték játékosaim, hogy van keresnivalójuk Végül egy szép támadás végén megszereztük a győzelmet jelentő gólt, ami nagyon fontos lehet a folytatás szempontjából is.
Gálhidi György: – Sajnos három kulcsemberünk hiányzott, ennek ellenére az első félidőben akadtak lehetőségeink a vezetés megszerzésére, ám ezekkel nem tudtunk élni. Nem tudom, mi történt a szünet után, hiszen eddig rendre megnyertük a második félidőket, most viszont elveszítettük, túlfutott minket a hazai csapat. Sajnálom, hogy csalódást okoztunk szurkolóinknak! Sok idő nincs a kesergésre, szerdán újabb meccs vár ránk!

ÖSSZEFOGLALÓ

A 2020/21-es szezonban még pont nélkül álló DEAC az eddig mindössze két pontot vesztő Nyíregyháza Spartacust fogadta a Nagyerdei Stadionban.

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, próbálták magukhoz ragadni a kezdeményezést, azonban csak kisebb lehetőségekig jutottak az első 45 perc során. Gól nélküli döntetlennel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A második játékrészben mindkét együttes támadóbb szellemben lépett pályára, a hazaiak első győzelmükért, a vendégek a nagyon fontos idegenbeli győzelemért hajtottak. A kapuk többször forogtak veszélyben a második félidőben, ám egészen a hajráig úgy tűnt, mindkét együttesnek meg kell elégednie az egy ponttal.

A 85. percben Sándor Tamás ment el a jobb oldalon, majd pontosan adott be Nagy Krisztiánnak, aki jobbal kilőtte a nyíregyházi kapu bal alsó sarkát. 1–0. Hiába próbált meg egyenlíteni a hátralévő időben a vendéggárda, nem tudták bevenni Acsádi kapuját.

Az újonc DEAC első győzelmét szerezte meg az idei pontvadászatban, győzelmük értékét növeli, hogy az eddig veretlen Nyíregyházát sikerült legyőzniük. A vendégek az első három fordulóban három győzelmet arattak, az elmúlt két körben viszont csupán egy pontot szereztek.

PERCRŐL PERCRE

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, a DEAC begyűjtötte első győzelmét az idei szezonban.

92. perc: Hamed közelről leadott lövése éppen elkerülte a debreceni kapu bal alsó sarkát.

91. perc: Sigér Ákos kapott sárga lapot.

90. perc: 3 perc a hosszabbítás

85.perc: Sándor Tamás centerezett nagyszerűen a jobb oldalról, Nagy Krisztián 10 méterről, jobb lábbal a bal alsóba lőtt! 10.

84. perc: Elérkezett a mérkőzés utolsó cseréje is: Rezes László állt be Bíró Péter helyett.

72. perc: Hamed közeli, bal oldalról leadott lövését szögletre ütötte Acsádi Bence.

70. perc: A második debreceni csere is megtörtént, Spitzüller Istvánt Sigér Ákos váltotta.

69. perc: Harmadik cserelehetőségét is kihasználják a vendégek, Starosta Dávid helyett Nikols Vasziljevics lépett pályára.

66. perc: Cserélt a DEAC is, Damásdi Alex érkezett Burai Erik helyett.

62. perc: Sándor Tamás adott be pontosan jobb oldalról, Burai 16 méteres lövését blokkolták a védők, így Fejér könnyedén ölelte magához a játékszert.

60. perc: Másodjára cserél Gálhidi György, Györgyi Artúr helyett Gyurján Bence érkezett a pályára.

54. perc: Cserél a vendéggárda, Kovács Norbert helyett Yasin Hamed érkezett a pályára.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

45+1. perc: Véget ért az első félidő, gól nélküli döntetlennel vonulhatnak az öltözőbe a csapatok.

45. perc: 1 perc hosszabbítás

45. perc: Egy jobb oldali vendégszölget után Kártik emelt okosan kapura, ám Acsádi nagy bravúrral szögletre mentett.

34. perc: Jobb oldali nyíregyházi szöglet után Papucsek fejelt, ám a középre tartó labdát fogta Acsádi.

32. perc: Bíró készítette le a labdát a lendületből érkező Takácsnak, akinek 22 méteres lövése egy méterrel kerülte el a nyíregyházi kaput.

30. perc: Farkas Aurél kapott sárga lapot, miután Nagy Krisztiánt kaszálta el hátulról.

26. perc: Papucsek fejelt gólt egy szabadrúgás után, ám ezt les miatt érvénytelenítette Németh Ádám játékvezető.

17. perc: Ötvös tekert éppen csak kapu fölé egy 20 méteres szabadrúgást.

16. perc: Nagy Krisztián kapott sárga lapot lerántásért.

Nyíregyházáról mintegy kétszáz szurkoló érkezett Debrecenbe, ők hangosan buzdítják övéiket.

13. perc: Kovács Norbert fejelt kapura, Acsádi magabiztosan húzta le a fejest.

Készen állnak a csapatok a mérkőzésre a Nagyerdei Stadionban.

1.perc: Elkezdődött a mérkőzés

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk,  megszerzi-e végre első pontját az újonc Debreceni AC a bajnokságot három győzelemmel kezdő és még veretlen Nyíregyháza ellen.