2020. november 24., keddMa Emma napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 360,00 Ft | USD: 303,00 Ft | CHF: 333,00 Ft
2020.11.24. Emma Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 360,00 Ft | USD: 303,00 Ft | CHF: 333,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Angol labdarúgás / A Man. City támadt, a Tottenham gólokat lőtt – a PL élén a Spurs!

A Man. City támadt, a Tottenham gólokat lőtt – a PL élén a Spurs!

ANGOL PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ

TOTTENHAM–MANCHESTER CITY 2–0 (1–0)
London, Tottenham Hotspur Stadion, zárt kapuk mögött. V: Mike Dean
TOTTENHAM: Lloris – Aurier, Alderweireld (Rodon, 82.), E. Dier, Reguilón – Moussa Sissoko, Höjbjerg – Bergwijn (Lucas Moura, 73.), Ndombélé (Lo Celso, 65.), Szon Hung Min – Kane. Menedzser: José Mourinho
MANCHESTER CITY: Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, Cancelo – De Bruyne, Rodri, Bernardo Silva (Foden, 72.) – Mahrez (Sterling, 72.), Gabriel Jesus, Ferran Torres. Menedzser: Pep Guardiola
Gólszerző: Szon Hung Min (5.), Lo Celso (65.)

ÖSSZEFOGLALÓ

Hamarosan…

PERCRŐL PERCRE

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

Három perc a ráadás.

90+1. PERC: Cancelo lövése kerülte el a kaput.

90. PERC: Nagy védés Lloristól a végére, De Bruyne szabadrúgása után védte a közelről érkező fejest.

90. PERC: Kane sem akar kimaradni a jóból.

88. PERC:  Újabb lap, ezúttal Torres kapja.

87. PERC: Rúben Dias vágta fel Kane-t egy sárga lapért cserébe.

82. PERC: Alderweireld nem tudja folytatni, Rodon váltja.

76. PERC: Dier szabadrúgása akadt el a sorfalban.

73. PERC: Mourinho is változtat, Lucas Moura érkezik Bergwijn helyére.

72. PERC: Kettőt cserél Guardiola, Mahrez és Bernardo Silva ment le, Sterling és Foden a pályán.

65. PERC: GÓÓÓL, MÁR KETTŐVEL MEGY A SPURS! A nem egészen egy perccel korábban beállt Lo Celso kapott remek passzt Kane-től, és higgadtan a bal alsóba gurított (2–0).

65. PERC: Az első csere a meccsen a hazaiaké, Ndombélé helyett Lo Celso a pályán.

60. PERC: De Bruyne most eljutott lövésig, de ebből is csak szöglet lett.

59. PERC: Kissé szokatlanul feljebb jött a Spurs, de nem elég lendületes a City kontrája, csak szögletet harcolt ki a vendégcsapat, ráadásul a sarokrúgást könnyedén hatástalanítottaa londoni gárda.

57. PERC: Cancelo kissé hosszú beadását Gabriel Jesus próbálta kapura húzni, de már az is bravúr volt a braziltól, hogy egyáltalán hozzáért a labdához.

53. PERC: Most Mahrez próbálkozott, jobbról húzott befelé, de nem volt elég erős és pontos a lövés.

51. PERC: De Bruyne előtt most adódott terület, középről, 22 méterről lőhetett, de a labda elzúgott a bal kapufa mellett.

47. PERC: Mahrez beadásáról egy hajszálnyival maradt le Torres.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. PERC: De Bruynét lerántották, de Dean sípszava nem a szabálytalanságnak szól. VÉGEZ AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

Két perc a ráadás.

45. PERC: De Bruyne lőtt jó 25 méterről, a védőkről szögletre vágódott a labda. A beadát Lloris húzta le.

42. PERC: Az első sárga lap, Sissoko kapta.

41. PERC: Nagy nehezen odakerült Gabriel Jesus elé a labda, de a brazil nyolc méterről a rövid mellé lőtt.

27. PERC: EZ MÁR BENT VAN, DE NEM ADJÁK MEG! Gabriel Jesus lekészítése után Laporte bombázott a rövidbe, de a VAR használata után kiderült, hogy a brazil kézzel is hozzáért a labdához.

25. PERC: Ezúttal Bergwijn esett el a tizenhatoson belül – ez sem ért büntetőt –, a kontrából De Bruyne alakíthatott volna ki helyzetet, de Bernardo Silva túl sokat kivárt.

Hatvankilenc százalékban a Manchester Citynél a labda, egyelőre hiába…

15. PERC: De Bruyne szabadrúgása jól tekeredett középre, Rodri fejelt, pontosan Lloris kezei közé.

13. PERC: OTT A MÁSODIK… DE LES! Bergwijn, Szon, Kane volt a labda útja, utóbbi valóban kicsit előrébb volt a védőknél. De intő jel a Citynek, szépen játszotta meg a labdát a Spurs.

12. PERC: De Bruyne hosszú indításával Torres indult meg, a tizenhatoshoz érve elesett Aurier szorításában, de ezért nem jár tizenegyes.

9. PERC: Majdnem ott az egyenlítés! Gabriel Jesus kapta vissza a labdát a tizenhatoson belül, szép cselek után végül szerelték, az érkező De Bruyne pedig éppen a lesen álló brazilt találta telibe – jó eséllyel bement volna…

5. PERC: GÓÓÓL, VEZET A TOTTENHAM! Ndombélé indította nagyszerűen Szont, aki okosan, Ederson lábai között a kapuba lőtt (1–0).

2. PERC:  Rögtön egy lövés: Torres indult meg lendületesen, távoli kísérlete Lloris ölében landolt.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Tottenham indította útjára a labdát.

Gyászszünet előzi meg a találkozót, a Tottenham előző héten elhunyt kiváló kapusára, Ray Clemence-re emlékeznek.

Fehér-kékben a Tottenham, sötétben a Manchester City.

A találkozót Mike Dean vezeti.

A Tottenhamnél sérülés miatt nem bevethető Doherty, Lamela és Winks, míg a túloldalon Aké, Fernandinho és Mendy hiányzik, ugyanakkor Agüero és Sterling már ott lehet a kispadon.

A válogatott szünetet megelőző fordulóban a Tottenham 1–0-ra nyert a West Brom otthonában, míg a Manchester City hazai pályán játszott 1–1-es döntetlent a Liverpoollal.

A találkozót a Digi Sport1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Tottenham–Manchester City angol bajnoki mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!

Napi cukiság: Magellán-pingvinek a futballpályán

[…] A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE! Forrás: https://index.hu/mindekozben/poszt/2020/11/24/napi_cukisag_magellan-pingvinek_a_futballpalyan/ *Tisztelt Olvasó! Amennyiben …