2024. július 15., hétfőMa Henrik napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 392,00 Ft | USD: 360,00 Ft | CHF: 402,00 Ft
2024.07.15. Henrik Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 392,00 Ft | USD: 360,00 Ft | CHF: 402,00 Ft
Kezdőlap / Sport / A magyar válogatottnak már csak egy dobása maradt, Ukrajna négy ponttal esett ki

Ez volt a meccs előtti matek

Azzal, hogy az első fordulóban meglepetésre Belgium és Ukrajna is kikapott Szlovákiától (0–1) és Romániától (0–3), a második kör javításai (Szlovákia–Ukrajna 1–2 és Belgium–Románia 2–0) után minden csapat három ponttal állt, így borzasztó izgalmas végjátékra volt kilátás.

Az angol válogatott keddi botlásával a mieink itt is izgulhattak, hogy hogyan zár a leendő harmadik helyezett, bár azt tudtuk, hogy itt rendkívül kevés esélyünk van, hiszen arra van szükség, hogy egyik meccs se legyen döntetlen, és a vesztesek egymás elleni eredményéből jobban kijövő gárda összesített gólkülönbsége legyen rosszabb a magyar válogatott 2–5-ös mutatójánál.

Ehhez nagy különbségű zakók kellettek, hiszen ha három ponttal a harmadik helyen

• Románia végez (belga, szlovák siker), minimum négy góllal kell kikapnia Szlovákiától;
  • Belgium végez (ukrán, szlovák siker), minimum négy góllal kell kikapnia Ukrajnától (ebben az esetben a fair play dönt);
  • Szlovákia végez (ukrán, román siker), minimum három góllal kell kikapnia Romániától (ebben az esetben a fair play dönt);
  • Ukrajna végez (belga, román siker), minimum két góllal kell kikapnia Belgiumtól

ahhoz, hogy Magyarország legyen a továbbjutó.

Nem indult jól a 18 órás sáv, a szünetben pedig mindenki a mieink előtt volt

A mieink szempontjából tehát az tűnt a legjobb forgatókönyvnek, hogy Románia és Belgium is győz, és utóbbi legalább két góllal.

Ehhez képest a szlovákok az Európa-bajnokság harmadik meccsén is megszerezték a vezetést az első félidő derekán, Juraj Kucka jobb oldali beadását követően Ondrej Duda fejelt vissza a bal alsóba (1–0).

Ondrej Duda

14

Ondrej DudaGaléria: Szlovákia vs Románia(Fotó: picture alliance / Getty Images Hungary)

Bő félórányi játék után jött az egyenlítés, David Hancko elsőre még a tizenhatoson kívül rúgta fel a támadást fel nem adó Ianis Hagit, aki ezt követően újabb faultot harcolt ki picivel már beljebb, és videózás után ezt büntetővel honorálta Daniel Siebert játékvezető!

Razvan Marin mindenesetre kegyetlenül bevágta a labdát a jobb felsőbe, így a szünet előtt egyenlített Románia (1–1).

Mindeközben a stuttgarti ukrán–belga találkozón gól nélkül vonulhattak pihenőre a csapatok. A „vendégek” részéről Kevin De Bruyne játszotta természetesen a kulcsszerepet, előbb szenzációs labdával indította a ziccert a kapusba püfölő Romelu Lukakut, majd a 33. percben távoli szabadrúgásból próbálta meglepni Anatolij Trubint (az oldalhálóban kötött ki a labda), mielőtt átlövését hárította az ukrán kapus.

Jan Vertonghen és Artem Dovbyk

13

Jan Vertonghen és Artem DovbykGaléria: Ukrajna vs Belgium(Fotó: Image Photo Agency / Getty Images Hungary)

Az ukránok részéről a játékrész végén Roman Jaremcsuk picit hosszú centerezése jelentette a legnagyobb lehetősége, a spanyol gólkirály Artem Dovbik nem tudott így a kapuba lőni.

Mindez azt jelentette, hogy az első félidő után minden csapat négy ponttal állt, amivel a csoportharmadik mindenképpen a mieink előtt zárt volna.

A második félidőben még annyi sem történt, mint az elsőben

A fordulást követően De Bruyne sokadik jó indítása után Jérémy Doku középre passzolt labdája lett hosszú a társaknak nagy helyzetben, a másik pályán pedig Lukás Haraslín lövésére ért oda Florin Nita, így egyórányi játékhoz is döntetlenekkel értek a csapatok.

Nem sokkal később hirtelen mindkét pályán léphettünk volna egyet a továbbjutás felé, ám előbb Denis Dragus lőtt nagy helyzetben kicsivel a szlovák kapu fölé, majd Lukaku lapos próbálkozására ért le az ukrán kapus – sőt, nem sokkal később Haraslín került közel az újabb szlovák vezetéshez.

<a […]

Harry Kane hatodszor is nekifut a döntőnek, hogy végre-valahára nyerjen egy trófeát

Bő egy éve foglaltuk össze Harry Kane vesszőfutását, kiemelve, hogy hiába vált az angol klub- …