A négyszeres győztes magyar válogatott 2018 óta először jutott be a világkupa fináléjába, akkor épp a mostani ellenfél Ausztrálián sikerült felülkerekedni a döntőben.
Varga Zsolt együttese a vasárnapi fináléban az olasz-görög párharc továbbjutójával találkozik.
A találkozó elején érezni lehetett, hogy az ausztrálok „élvezik” a hazai környezet adta előnyöket, ennek is köszönhetően egygólos előnyükkel zárult a nyitónegyed (2–3).
A folytatásban is bátran játszottak Matt Byrnesék, de mintha a negyed végére kicsit elfáradtak volna, a magyarok így fordítottak (6–5).
A fordulást követően hárommal elléptek a magyarok, az első meccsen egy korábbi eltiltását letöltő Nagy Ádám harmadik találatát jegyezte egy csodálatos ejtéssel. A hazaiak két emberelőnyös góllal felzárkóztak, a túloldalon viszont Varga Zsolt időkérése után Zalánki Gergő is értékesítette a fórt. A játékrész hajrájában mindkét oldalon volt még egy-egy sikeres emberelőnyös helyzet (10–8).
Az ausztrálok másfél perc alatt eltüntették a különbséget a negyedik negyed elején, Zalánki azonban egy villámgyors szabaddobással betalált. Az újabb ausztrál emberelőnyös gólra aztán Manhercz válaszolt szabaddobásból. A hazaiak azonban ismét betaláltak, erre Zalánki reagált fórból.
Az ausztrálok 9 másodperccel a vége előtt megkapták a lehetőséget az újabb egyenlítésre, emberelőnyt harcoltak ki, de Gyapjas Viktor hárította az utolsó lövést, így a 13–12-es sikert arató magyar csapat 2018 után újra világkupa-döntőt játszhat.
férfi vízilabda-világkupa, szuperdöntő (Sydney)
elődöntő:
- Magyarország–Ausztrália 13–12 (2–3, 4–2, 4–3, 3–4)
- gólszerzők: Nagy Ád., Zalánki 3-3, Manhercz 2, Vigvári Ve. 2, Nagy Ák., Vismeg, Fekete 1-1, illetve Byrnes 4, Constantin-Bicari 3, Mercep 2, Putt, Berehulak, Edwards 1-1
később
- Olaszország–Görögország 12.15
(Index/MTI)
(Borítókép: Nagy Ádám (b) és az ausztrál Jacob Mercep a vízilabda világkupa férfi szuperdöntőjének Magyarország-Ausztrália elődöntőjében, Sydney-ben 2026. július 25-én. Fotó: Mark Evans / MTI)
<a […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!