A legtöbb kérdés már eldőlt a Premier League 2025–2026-os kiírásának zárófordulójára. A Manchester City hétközi botlása után az Arsenal 22 év után ismét angol bajnoknak mondhatta magát, ami után néhány nappal az „égszínkékek” hivatalosan is bejelentették, hogy Pep Guardiola tíz év után elhagyja a csapatot.
A Bajnokok Ligája-helyek is szinte egytől egyig gazdára találtak, a fentebb már említett első két helyezett mellett a már biztosan 3. Manchester United, valamint Európa-liga győzelmével az Aston Villa, illetve a 6. – már csak El-részvételt jelentő – helyen tanyázó Bournemouthtól három ponttal előrébb álló Liverpool is szinte garantáltan (hat góllal volt jobb a vörösök gólkülönbsége) a legrangosabb európai kupasorozat következő kiírásában tudhatta magát.
Ráadásul annak is fennállt az esélye, hogy a Bournemouthnak is összejöhet a BL-kvalifikáció, ehhez a Liverpool Brentford elleni győzelme, valamint az Aston Villa Manchester City elleni veresége volt szükséges.
A Mersey-partiak vasárnap délután nem mellesleg két klublegendát, a szezon végén távozó Mohamed Szalah-t és Andy Robertsont is elbúcsúztatták, így nem is volt véletlen, hogy mind a két futballista helyet kapott Arne Slot kezdőcsapatában – utóbbi éppen Kerkez Milos helyett, míg a magyar felnőttválogatott másik tagja, Szoboszlai Dominik szokásosan a középpályán kapott lehetőséget.
Döntetlennel köszönt el Mohamed Szalah és Andy Robertson a Liverpooltól
Nem is járt messze a búcsúgóltól Szalah, a 19. percben nagyjából 20 méterről lőhetett szabadrúgást az egyiptomi, próbálkozása végül hatalmasat csattant a jobb kapufán. Néhány perccel később már Szoboszlai került ziccerbe a tizenhatos bal oldalán Cody Gakpo remek kiugratása után, azonban a magyar játékos lövése néhány centivel ugyan, de eltévesztette az egykori liverpooli csapattárs, Caoimhín Kelleher kapujának bal alsó sarkát.
A félidő vége előtt még Ryan Gravenberch és Rio Ngumoha is közel járt a vezetéshez a tizenhatos előteréből, előbbi lövésénél a vendégek ír hálóőrének kellett nagyon védenie, míg a 17 éves támadó próbálkozása csak kis híján kerülte el a bal felső sarkot.

Az első játékrészben egyértelműen a hazaiak domináltak a mérkőzésen, Szoboszlaiék labdabirtoklásban (61:31) és kapura lövések terén (13–2) is jóval ellenfelük fölé tornyosultak az első 45 percben.
A 58. percben végül megtörte a gólcsendet a Pool, Szalah jobb oldali beadása után Curtis Jones passzolta be a labdát a Brentford kapujába (1–0).
A gólt követően egyébként Keith Andrews vezetőedző a Liverpool egykori csapatkapitányának, Jordan Hendersonnak a lecserélése mellett döntött, klubikon lévén (492 tétmeccset játszott a Mersey-partiaknál) pedig hatalmas tapsot kapott az Anfield Road közönségétől.
A megható pillanatok azonban nem tartottak sokáig, az 64. percben egy megpattanó beadást követően Kevin Schade egyenlítette ki az összecsapást (1–1).
Újabb gólok már nem estek a találkozón, így a kilenc év után búcsúzó Szalah és Robertson is döntetlennel búcsúzott a Liverpooltól, mindenesetre a döntetlennel a Mersey-partiak bebiztosították BL-szereplésüket a következő idényre.
A bajnok Arsenal győzelemmel, Bruno Fernandes asszisztrekorddal zárta a szezont, míg a Manchester Citytől vereséggel búcsúzott Pep Guardiola
A jövő hét szombaton esedékes, Paris Saint-Germain elleni BL-döntőre pihentető Arsenal B csapattal is 2–1-es győzelmet tudott aratni a Rayo Vallecano ellen szerdán Konferencialiga-döntőt játszó – szintén számos cserével felálló – Crystal Palace otthonában. A sokáig üldözőnek számító Pep Guardiola eközben vereséggel búcsúzott a Manchester City kispadjától az Aston Villa ellen, miután a tízszeres angol bajnok 2–1-es vereséget szenvedett hazai pályán.
A másik manchesteri együttesnek ugyan már tét nélküli volt a Brighton ellen 3–0-ra megnyert találkozó, mégis történelmi pillanatnak lehettek szemtanúi a nézők,
a vendégeknél Bruno Fernandes ugyanis Patrick Dorgu találatánál már szezonbeli 21. gólpasszát osztotta ki a bajnokságban, amivel megdöntötte Thierry Henry (2002–2003) és Kevin De Bruyne (2019–2020) eddig fennálló (20) asszisztrekordját a Premier League-ben.
De Észak-Angliában is akadt meglepetés. A Chelsea egy győzelemmel az El-részvételét is bebiztosíthatta volna, ennek ellenére a kékek 2–1-re kikaptak a Sunderland otthonában, ezzel a következő idényben európai futball nélkül maradt a Stamford Bridge közönsége. Végül a kiesők harca során a Tottenham 1–0-ra nyert az Everton ellen, így hiába gyűjtötte be a három pontot a két egységgel lemaradó West Ham is, a londoniak 15 év után ismét kiestek a másodosztályba.
LABDARÚGÁS, ANGOL PREMIER LEAGUE
38. (utolsó) forduló, vasárnap
- Brighton–Manchester United 0–3 (0–2)
- Burnley–Wolverhampton Wanderers 1–1 (0–1)
- Crystal Palace–Arsenal 1–2 (0–2)
- Fulham–Newcastle United 2–0 (1–0)
- Liverpool–Brentford 1–1 (0–0)
- Manchester City–Aston Villa 1–2 (1–0)
- Nottingham Forest–Bournemouth 1–1 (1–0)
- Sunderland–Chelsea 2–1 (1–0)
- Tottenham Hotspur–Everton 1–0 (1–0)
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!