A vasárnap kezdődő Roland Garros után a június végén rajtoló wimbledoni Grand Slam-viadalt is kihagyja Carlos Alcaraz, a spanyolok korábbi világelső teniszezője.
Az All England Clubban 2023-ban és 2024-ben is győztes klasszis kedden a közösségi médiában jelentette be, csuklósérülését követően ugyan jól halad a felépülése, de egyelőre nincs százszázalékos állapotban, ezért nem vesz részt az év harmadik Grand Slam-tornáján.
Queen’s és Wimbledon két rendkívül különleges verseny számomra. Fájó szívvel nem tudok elindulni idén, nagyon fog hiányozni, de a jövőben visszatérek. Folytatjuk a munkát, hogy minél hamarabb vissaztérhessek a pályára
– fűzte posztjához a korábbi világelső 23 éves teniszező.
Alcaraz legutóbb április közepén Barcelonában játszott, ott a nyolcaddöntőben visszalépett a cseh Tomas Machac elleni összecsapástól, és nem sokkal azelőtt vesztette el a világelsőséget az olasz Jannik Sinnerrel szemben. A tervek szerint – amennyiben rendben halad felépülése, a spanyol klasszis augusztus környékén, az amerikai keménypályás szezon elején térhet vissza, a US Open előtt.
<a href="https://dex.hu/x.php?id=googlepref_desktop&url=https://google.com/preferences/source?q=https://index.hu" class="google-pref-banner " […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!