2021. november 27., szombatMa Virgil napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 367,00 Ft | USD: 326,00 Ft | CHF: 352,00 Ft
2021.11.27. Virgil Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 367,00 Ft | USD: 326,00 Ft | CHF: 352,00 Ft
Kezdőlap / Sport / Magyar labdarúgás / A Dorog már az első félidőben eldöntötte a meccset a Szolnok ellen

A Dorog már az első félidőben eldöntötte a meccset a Szolnok ellen

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

DOROGI FC–SZOLNOKI MÁV FC 2–0 (2–0)
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 150 néző. Vezette: Radványi Ádám (Tórh II Vencel, Bertalan Dávid)
DOROG:
Mursits – Kárász (Dlusztus, a szünetben), Izing, Keresztes (Nagyházi, a szünetben), Papp M. – Lénárth – Oldal, Szerencsi (Csillag D., a szünetben), Hajdú R. (Pohner, 79.), Szedlár – Szabó L. (Pálinkás, 88.). Vezetőedző: Fenyvesi László
SZOLNOK: Csáki K. – Tóth Bence, Berdó (Sipos Z., a szünetben), Kovács O., Tömösvári, Kurdics (Antal, 88.) – Tisza K., Rokszin, Papp Sz. – Lakatos I. (Tóth L., a szünetben), Földi. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Szabó L. (4., 32.)
MESTERMÉRLEG
Fenyvesi László:
– Nagyon fontos mérkőzést sikerült megnyernünk. A csapat teljesítette az eltervezett taktikát, így magabiztos győzelmet arattunk. Gratulálok csapatom fegyelmezettségéhez és hozzáállásához.
Csábi József: – Sajnos rossz passzban vagyunk, aminek meg kell találnunk az okait. Bár a mérkőzés simának tűnhetett, de nem volt az. Ennél mindenesetre több kell.

ÖSSZEFOGLALÓ

Bár a találkozó előtt csak három pont választotta el egymástól a két csapatot a tabellán, ez (főleg az első félidőben) nem látszott a pályán. A Dorog Szabó Lukás góljával hamar megszerezte a vezetést (1–0), majd visszaállt kontrázni, ami eredményre is vezetett. Egy szögletet eredményező ellentámadást követően Szabó újra betalált (2–0), kétgólosra növelve ezzel a hazaiak előnyét. A Szolnok a mérkőzés nagy részében fölényben játszott, de a dorogi védelem stabilan állt a lábán, egy első félidei kapufát leszámítva szinte helyzetig sem engedte a vendégcsapatot és a házigazda végül megérdemelt győzelmet aratott.

PERCRŐL PERCRE

90+5. perc: és ezzel vége is, a Dorog 2–0-ra legyőzte a Szolnokot. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: Tisza Kálmán rántja le a meglóduló Szedlárt, ő is besárgul.

90+1. perc: Tóth Bence kap sárgát.

90. perc: Lejárt a rendes játékidő, 4 perc lesz a ráadás.

Közben csere mindkét oldalon: a hazaiaknál a kétgólos Szabó Lukas helyére Pálinkás Gergő, a vendégeknél Kurdics Levente helyére Antal Gábor áll.

89. perc: szép hazai támadás végén kétszer is ment Csáki.

87. perc: szolnoki helyzet, Tóth Bence lövése lelassul a kilépő Mursitson, majd Izing ment a kapu torkából.

A hazaiak sem, de őket ez nyilván kevésbé zavarja…

Próbálkozik a Szolnok, de helyzetig sem jutnak a vendégek.

83. perc: Rokszin távoli próbálkozását védi Mursits.

79. perc: Hajdú Roland helyére Pohner Zsolt áll a hazaiaknál.

78. perc: Lénárth ahogy visszaáll, labdát szerez, aztán szerelik.

76. perc: Lénárthot rúgja fejbe közvetlen közelről (a labdával!) Tóth, ápolni kell a hazaiak középpályását.

A Szolnok időközben teljesen átvette a játék irányítását.

71. perc: Hajdút kell ápolni.

67. perc: Szabó Lukas eldönthette volna a mérkőzést, de 10 méterről, nagy helyzetben fölé lőtt.

Nincs sok játék, egymás hibáiból élnek a felek, azokból meg van bőven…

62. perc: Szedlár Zoltán buktatja Tiszát, besárgul.

Csábi József most egy sárgát reklamál, tegyük hozzá, jogosan.

Alacsony a színvonal, sok a rossz egyéni megoldás.

56. perc: Kovács Olivér kapott sárgát lerántásért.

55. perc: eseménytelen labdázgatás után életjelet adott magáról a Szolnok, Rokszin lövését védte Mursits.

Hármat is cserélt a Dorog: ahogy az várható volt, Kárász Krisztián nem folytatja, Dlusztus András állt a helyére, míg Keresztes Krisztiánt Nagyházi Dávid, Szerencsi Miklóst pedig Csillag Dárius váltja. A Szolnoknál Berdó Péter helyén Sipos Zoltán, Lakatos István helyén pedig Tóth László folytatja.

46. perc: kezdődik a második játékrész.

Közben egy ütközést követően percekig ápolják a földre kerülő Kárászt, de ő a saját lábán hagyja el a pályát. Meglepő lenne azonban, ha folytatná.

45. perc: Nincs ráadás, vége az első játékrésznek. Megérdemelten vezet a jobban játszó hazai csapat.

A Szolnok birtokolja többet a labdát, de a vendégcsapat semmiféle veszélyt nem jelent a hazaiak kapujára.

35. perc: Lénárth kap utólag sárgát egy buktatásért. A hazai játékos vitatja a szabálytalanságot, de ez nem hatja meg a játékvezetőt.

32. perc: itt az újabb hazai gól! Jobb oldali hazai szögletet követően Izing lőtt kapura 15 méterről, Csáki ezt még védte, a kipattanót azonban Szabó már nem hibázta el, 2–0.

Kapura veszélyesebb a Dorog, de a hazaiak védelme sem tűnik sebezhetetlennek.

28. perc: szépen megkomponált hazai támadás végén Oldal fejel fölé.

26. perc: Berdó buktatja Pappot a bal oldalon, ezúttal már nem ússza meg a sárgát.

25. perc: Tisza kapja teljesen üresen a labdát a dorogi tizenhatoson belül, de lövésig sem jut.

23. perc: szolnoki szöglet után hazai kontratámadás, Oldal azonban későn szökteti Szedlárt, les. Ebben több volt.

18. perc: Berdó rántja le igen látványosan Szerencsit, de nem kap lapot.

16. perc: ami majdnem be is jött! Szedlár törhetett kapura, de a kapussal szemben állva a kapufát találta el.

Mezőnyfölényben a Szolnok, a Dorog mintha átállt volna a kontrákra.

11. perc: bal oldali szabadrúgást követően Kovács fejel a kapufára, ezt megúszta a Dorog!

Csábi József méltatlankodik a kispadnál, két kezezést is reklamál, a negyedik játékvezető nyugtatja.

4. perc: GÓÓÓL! Vezet a Dorog! Szabó Lukas kapott labdát 15 méterre a szolnoki kaputól, jobb lábas, nem túl életerős lövése a jobb kapufa segítségével valahogy utat talált a kapuba, 1–0.

2. perc: Oldal kap egyet a lábára, de nincs szükség ápolásra.

1. perc: a hazai csapat indítja útjára a labdát.

Érkeznek a játékosok és a játékvezetők, mindjárt kezdődik a mérkőzés.

Szép, napsütéses időben várják a kezdést a csapatok és a gyülekező szurkolók.

A kecskeméti vereség ellenére Fenyvesi László nem változtatott a dorogiak kezdőcsapatán, a Szolnoknál viszont öt csere is van a kezdőben a Szeged elleni mérkőzéshez képest.

Egyik csapat sem készülődhetett kedvező előjekkel az összecsapásra: a Dorog Kecskeméten, a Szolnok pedig hazai pályán, a Szeged ellen veszített egyaránt 2–0-ra a vasárnapi, 16. fordulóban.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 14. helyen álló és 6 meccs óta nyeretlen Szolnok a 10. helyezett Dorog otthonában.

Portugália vagy Olaszország biztosan lemarad a labdarúgó-vb-ről

Az elmúlt két Európa-bajnokság győztese, az olasz és a portugál válogatott ugyanarra az ágra került …