2025. június 18., szerdaMa Levente napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 403,00 Ft | USD: 351,00 Ft | CHF: 429,00 Ft
2025.06.18. Levente Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 403,00 Ft | USD: 351,00 Ft | CHF: 429,00 Ft
Kezdőlap / Sport / A cserekapusunk lett a hős: nyolc hónap után nyert ismét a magyar futballválogatott

Hirdetés

A cserekapusunk lett a hős: nyolc hónap után nyert ismét a magyar futballválogatott

154 fő. Összesen ennyi szurkoló kísérte el a magyar labdarúgó-válogatottat Bakuba az Azerbajdzsán elleni felkészülési mérkőzésre. Többségük pedig az azeri főváros Merdekan nevű, nem feltétlenül a legfejlettebb és legeurópaiasabb kerületét igyekeztek belakni a mérkőzést megelőző 24 órában. Meccsnap már kora délután a Soho Party slágere, az Éjjel, soha nem érhet véget dübörgött a közeli strand DJ-pultjából, de nem sokkal később felcsendült a Korda György és Balázs Klári közöse, a Reptér is egy erősen mixelt verzióban. Közben a bátrabbak a Kaszpi-tengerben, az óvatosabbak a szomszédos hotel szabadtéri medencéiben mulatták az időt.  

154 fő. Az elmúlt évek túráihoz képest nem túl sok, de néhány órával a kezdés előtt úgy tűnt, még mindig több, mint ahány drukker a hazai szektorokban helyet foglal majd az összességében 6500 néző befogadására alkalmas Dalga Arénában. A hivatalos információk szerint ugyanis kifejezetten rosszul fogytak a jegyek a meccsre – s nem a magyar válogatott miatt. Bár átszámítva alig 400 forintért lehetett volna belépőket váltani a helyi ultracsoport (Göygurdlar) úgy döntött, az azeri válogatott gyenge teljesítménye (mert szégyent hoztak a zászlajukra) miatt bojkottálják az összecsapást. Fernando Santos együttese kilenc nyeretlenül megvívott mérkőzéssel a háta mögött futott neki a mieink elleni találkozónak. Annak a mérkőzésnek, amelyen Szoboszlai Dominikék számára is egy negatív rekord elkerülése volt a cél: a Rossi-érában ugyanis most másodszor történhetett volna meg, hogy hat egymást követő összecsapásából egyet se nyerjen meg nemzeti tizenegyünk. 

Marco Rossi szövetségi kapitány állta a szavát, hétfői ígéretének megfelelően négy helyen változtatott a pénteki, a svédektől 2–0-ra kikapó válogatott kezdőjéhez képest. A legnagyobb meglepetést a kapuban debütáló Tóth Balázs személye jelentette volna – ha nem lövi el előre a kapitány a találkozót felvezető sajtótájékoztatón. Mellette Tóth Alex, Loic Nego és a szintén előre bemondott Varga Barnabás került még be Dárdai Bence, Balogh Botond és az edzőtábort is elhagyó Gazdag Dániel pedig ki. A magyar tizenegy 2017 ősze óta, 81 hivatalos mérkőzés elteltével most először nem Dibusz Dénes vagy Gulácsi Péter nevével kezdődött. A 75 találkozót számláló Rossi-korszakban pedig legelőször! 

Hirdetés

Bejutni: maga a kaland!

Egy ilyen tudósítás nekünk újságíróknak is kaland, akadnak persze furcsaságok, de Németországban, Angliában, sőt ma már általában a balkáni ellenfeleknél is elég jól körülhatárolt minden. Napokkal meccs előtt megjön az e-mail, mit hol találunk majd, a belépőnket mikor és kitől tudjuk átvenni. Azerbajdzsánban picit másképpen néztek ki a dolgok. Hiába vágtam neki a szállodámat a stadiontól elválasztó tíz perces gyalogútnak két és fél órával a kezdőrúgás előtt – másféllel a startot megelőzően még nem volt biztos, bejutok-e egyáltalán. A különböző bejáratokat jelző térkép sehol, az emberek többsége pedig akkor is kétségbeesetten pislog, ha németül vagy angolul kérünk tőlük útmutatást. Az orosz valószínű jobban működne – akadt is olyan pillanat, amikor az M4 Sport helyszínre küldött kommentátora, Hajdú B. István önkéntelenül is a tolmács szerepébe kényszerült napközben emiatt –, de azt a nyelvet meg én nem beszélem. Végül Göbölyös Gábor, a Magyar Távirati Iroda tudósítója mentette meg a helyzetet, mert bizony a stadion egyik bejáratától a másikig vándorolva jó 40 percen át senki nem akadt, aki meg tudta volna hol juthatok hozzá a belépéshez szükséges akkreditációs kártyámhoz. A trükk végül annyi volt: a stadion főépületének emeletén helyezték ki ezeket a passzokat – csak három olyan kapun és biztonsági ellenőrzésen kellett volna átjutnom érte, amiből már az elsőn sem lehetséges érvényes jegy nélkül.

A csapatmunka viszont bevált, az izgalom miatt pedig igazán nem panaszkodhatok, elvégre tudtam, hová jövök. 


Szoboszlai Dominik és Elvin Jafarguliyev


16

Galéria: Azerbajdzsán–MagyarországFotó: Czeglédi Zsolt / MTI

Tegyük hozzá azt is, a helyiek többsége kifejezetten kedves, az azeri csapat sajtófőnöke őszinte örömmel fogadott minden magyar kollégát, egyszerűen látszik rajtuk, hogy számukra ünnepnap, hogy egy magyar szintű csapatot fogadhatnak, a találkozóval együtt járó minden extra vendéggel – legyen szó a szurkolókról, hivatalos személyekről, vagy épp rólunk, újságírókról. Pusztán a szervezettség állnak picit másként, mint mi. Lásd az örökösen a sávokat közölve autózó, a közlekedési táblák többségét legfeljebb iránymutatásnak, még véletlenül sem szabályként értelmező sofőrök példáját. 

Szoboszlai: itt is sztár

Miközben még javában korzóztam odakint a bejutás módját keresve, s volt olyan, kevésbé kedves szervező, aki megoldásként azt javasolta, menjek inkább haza, nézzem tévében a meccset, volt aki speciális küldetést bízott volna rám, ha stikában beenged. A feladat? Ha valóban magyar újságíró vagyok, úgy biztosan ismerem Szoboszlai Dominiket is, szerezzek neki a segítségért cserébe egy aláírást a magyar válogatott csapatkapitányától. Szegény fiút – ránézésre 18 éves ha volt az önkéntes – hamar ki kellett ábrándítanom, egy dolog ismerni egy játékost, és megint más, ha épp Szoboszlaitól kell dedikálást szerezni. Arról nem is beszélve, hogy kivételezésre nincs szükségem… 

A beszélgetésből hamar kiderült, óriási Liverpool-szurkolóról van szó, akinek az idénnyel kapcsolatban egyetlen komoly szívfájdalma van: a Paris Saint-Germain elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntős vereség. Bár a tudat, hogy a későbbi BL-győztestől kaptak ki kedvencei, valamelyest csillapították a fájdalmat. Erre a mérkőzésre is azért jelentkezett önkénteskedni, hogy láthassa szíve csapatának egyik kulcsemberét: Szoboszlait. Ha már a dedikált emléktárgyról lemaradt, önmaga megnyugtatására azért megkérdezte, szerintem játszik-e a kapitány. 

Nem kérdés!

Ellenben az, hogy milyen poszton látjuk majd a 24 éves középpályást már komolyabb feltörésnek ígérkezett. Mikor megláttuk a hivatalos kezdőt, abból elsőre annyit lehetett egyértelműen kiolvasni, háromvédős rendszer helyett egy klasszikus négyfős védelmi vonallal áll majd fel a csapat Bolla Bendegúzzal, Willi Orbánnal, Dárdai Mártonnal és Nagy Zsolttal. A Schäfer András, Szoboszlai, Tóth A., Sallai Roland, Nego ötös pontos elhelyezkedése a középpályán talány maradt az első percekig. 

[…]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/sport/futball/2025/06/10/azerbajdzsan-magyarorszag-felkeszulesi-merkozes-baku-helyszini-riport/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Bényei Ágoston nem akar egyetlen gól emlékéből megélni

Nem kérdés, hogy a szezon legemlékezetesebb pillanata a Ferencváros ellen lőtt bombagólja, mely később az …