2021. december 2., csütörtökMa Melinda napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 364,00 Ft | USD: 321,00 Ft | CHF: 349,00 Ft
2021.12.02. Melinda Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 364,00 Ft | USD: 321,00 Ft | CHF: 349,00 Ft
Kezdőlap / Sport / A Celtic otthonában sem jött össze a pontszerzés a Fradinak

A Celtic otthonában sem jött össze a pontszerzés a Fradinak

Egyik csapatnak sem indult úgy a 2021–2022-es Európa-liga, mint ahogy szerette volna, hiszen a Celtic és a Ferencváros sem tudott pontot szerezni az első két fordulóban. A két együttes szokatlan időben, kedden Glasgow-ban csapott össze a harmadik körben, ott, ahol a Fradi tavaly nyáron győzni tudott a Bajnokok Ligája selejtezőinek 2. fordulójában. Akkor az az egy siker a továbbjutást jelentette, most pedig a zárkózást lehetett volna megkezdeni.

Nagy iramban kezdődött a találkozó, a Fradi rögtön egy komoly helyzetet is ki tudott alakítani a 4. percben, de Henry Wingo jobb oldali beadásába eléggé sután ért bele középen Ryan Mmaee. A Celtic ezután feljebb kapcsolt, először Callum McGregor próbálkozott távolról, a 12. percben pedig Dibusz Dénes is bemutatta az első bravúrját Jota közeli, az ötös sarkáról leadott lövésénél.

Mmaee helyzete

Fotó: Andy Buchanan / AFP

Egyértelműen a hazaiak irányították a játékot, ami a labdabirtokláson és a helyzetek számán is látszódott. A 18. percben ismét Dibusznak kellett nyújtóznia, hogy fölé tolja Jota 21 méteres tekerését. Nem sokkal később Furuhasi Kjogo előtt adódott lehetőség, a fejese viszont jócskán elkerülte a Fradi kapuját.

A félidő felénél aztán Joe Hart is bemutatkozott, Myrto Uzuni szúrta rá a védők szorításából, az egykori angol válogatott kapus látványos mozdulattal hárított.

A Fradi többször is ki tudott szabadulni a hazaiak szorításából, a 36. percben egy kontra végén Vécsei Bálint kísérletezett távolról, de körülbelül egy métert tévedett.

A kemény belépők sem maradtak el a meccsen, főleg a skótok részéről, a 40. percben pedig egy kis kakaskodásra is sor került Samy Mmaee és Anthony Ralston között, amiért járt is 1-1 sárga lap. A félidő hajráját is megnyomta a Celtic, de a vendégek minden beadást hatástalanítottak.

A második játékrész is skót akcióval indult, azonban McGregor lapos lövésére könnyedén leért Dibusz. Majd a Fradi pillanatai következtek, a magyar […]

A Bilbao ijesztgette a Real Madridot, de Benzema gólja mindent eldöntött

SPANYOL LA LIGA9. FORDULÓ Real Madrid–Athletic Bilbao 1–0 (1–0)Madrid, Santiago Bernabéu Stadion. Vezette: Isidro Díaz de …