2021. április 11., vasárnapMa Leó napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 358,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 325,00 Ft
2021.04.11. Leó Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 358,00 Ft | USD: 301,00 Ft | CHF: 325,00 Ft
Kezdőlap / Sport / A Bayern focizott, a PSG lőtte a gólokat a müncheni hóesésben

A Bayern focizott, a PSG lőtte a gólokat a müncheni hóesésben

Bayern München–Paris Saint-Germain

A müncheni hóesésben hatalmas lendülettel kezdett a címvédő a tavalyi döntőbeli ellenfelével szemben, két perc alatt egy veszélyes lövésig és egy felső kapufáig is eljutott Hansi Flick csapata.  Maxim Chupo-Moting lécet eltaláló csúsztatása után szépen hozta ki a labdát a PSG, Ángel Di María ugratta ki Neymart, aki előtt megnyílt a terület, rávezette a labdát a védőkre, majd lekészítette Kylian Mbappénak, aki 7 méterről nagy erővel lőtt, a labda pedig Manuel Neuer lábai között utat talált a kapuba.

Mbappénak 149 másodperc kellett, hogy betaláljon

Fotó: Alexander Hassenstein / Getty Images Hungary

Már-már őrült tempóra kapcsolt ezután a Bayern, Keylor Navasnak kis túlzással kétpercenként be kellett mutatnia egy bravúrt ahhoz, hogy őrizze csapata előnyét. A 11. percben Julian Draxler lesgólja törte meg a müncheni nyomást, de ezt követően folytatódott a Navas-show, amelybe néha Marquinhos is beszállt egy-egy nagy mentéssel.

Sőt, a párizsiak kapitánya a túloldalon is megvillant: Chupo-Moting kifejelt labdáját Neymar tökéletesen ívelte vissza ballal, a brazil védő pedig teljesen egyedül maradt Neuerrel szemben és higgadtan értékesítette a ziccert, 0–2 a 28. percben!

„Apró” szépséghiba, hogy Marquinhos megsérült a gólnál, és le kellett cserélni.

Érdekesség, hogy Neymar 2013-ban mutatkozott be a BL-ben és ez volt a 25. gólpassza, nála többet senki sem adott azóta.

Nem omlott össze a Bayern, kilenc perccel később ugyanis érkezett a szépítés Chupo-Moting révén, aki Benjamin Pavard remek beívelését fejelte a kapuba. Ez volt a németek 13. (!) lövési kísérlete. A maradék hat percben már csak Thomas Müller veszélyeztetett, egygólos párizsi vezetéssel végződött a szezon egyik legjobb félideje.

A második játékrész elején cseppet sem hagyott alább az iram, először a PSG előtt adódott ziccer, majd jött két Bayern-helyzet, de Navas továbbra is extázisban védett.

[…]

A hosszabbításban nyert, megszakadt a Liverpool rossz hazai sorozata

A birminghamiek Ollie Watkins 43. percben szerzett góljával szereztek vezetést, az első félidőben a címvédőnek …