A Posztromantikus stressz-szindróma című könyvet John Bradshaw írta, miután arra a felismerésre jutott, hogy
Nyilván, attól még, mert ő a házasságokat és főleg a válásokat hozta példának, ez ugyanúgy igaz a mezei kapcsolatokra is. Most, hogy magunk mögött hagytuk a szerelmesek napját, itt az idő foglalkozni a témával.
Bradshaw nem árul zsákbamacskát, a könyv főleg azt az időszakot emeli ki, amikor a turbékoló gerlepár már az éjjeliszekrényen hagyja a rózsaszín lencsés szemüveget, a tetszeni akarást felváltja egy állandóság, illetve azok a dolgok, amik hónapokig láthatatlannak tűntek, arcba mászóan kezdik idegesíteni a feleket.
Az író, és a mögötte álló szakemberek számos kutatása ezt az időszakot nagyjából 15 együtt töltött hónap utánra becsüli.
Viszont ahhoz, hogy megértsük a miérteket, fejezetekre bontva próbálja elmagyarázni, hogy
- pontosan mi is az anyatermészet fekete mágiája,
- azaz miért esünk szerelembe,
- mitől függ, hogy kibe,
- és ha ez megtörtént, onnantól kezdve milyen folyamatok játszódnak le egy ember testében és agyában.
Ez pedig azért fontos Bradshaw szerint, mert az emberek nagy többségének fogalma sincs róla, mi is az a szerelem. A szerelem mindig más lesz belülről megélve, viszont szinte mindenki úgy nő fel, hogy a környezete sugároz egy képet, ami sokszor eleve hamis. Így a szerelem illúziója sokkal valóságosabb képnek bizonyul, mint a tényleges szerelem.
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/kultur/2021/02/22/mi-pontosan-a-szerelem-/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!