2025. június 19., csütörtökMa Levente napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 403,00 Ft | USD: 351,00 Ft | CHF: 429,00 Ft
2025.06.19. Levente Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 403,00 Ft | USD: 351,00 Ft | CHF: 429,00 Ft
Kezdőlap / Kultúra / Van, akinek semmi baja, mégis úgy kel fel reggel, hogy nem akar élni

Hirdetés

Van, akinek semmi baja, mégis úgy kel fel reggel, hogy nem akar élni

Gyakran kérdezgették „a második száz évét” kezdő orvost, mi a hosszú, egészséges, boldog élet titka. A futás? A pilates? Vagy hogy nem eszik édességet? Ő pedig elmondta, hogy nem, nem fut, néha pilatesezik, sütit pedig szokott enni. Sok olyan pácienst kezelt, akik belebetegedtek a tökéletes étrend megtalálásába, és mind abban reménykedtek, hogy Gladys McGarey majd megmondja nekik, mit tegyenek a turmixukba.

Nos, a százéves orvos sem találta meg a hosszú és egészséges élthez vezető titkos hozzávalót – olyat legalábbis nem, amit bele lehetne tenni egy turmixgépbe. Amit viszont talált, annak semmi köze a vitaminokhoz és az étrend-kiegészítőkhöz. A kulcs a nézőpontváltásban van.

Megtalálni a bennünk lévő életerőt

Sok minden ismerős lehet már a sokat tapasztalt olvasónak abból, amit Gladys McGarey A jól megélt élet című könyvében leír a saját holisztikus gyógyítási szemléletéről. Igen, ismerjük és sokszor hallottuk már ezt a kifejezést is, és hajlamosak vagyunk valami ezoterikus turpisságnak gondolni, de végeredményben tényleg arról van szó, hogy az egész embert kellene nézni egy-egy betegség vizsgálatakor, hiszen ki tudja, hol a probléma gyökere, és – ezt már én teszem hozzá – nem egyenként beutalgatni a különböző osztályokra, szakorvosi rendelésekre: ezt a Canossa-járást mindannyian ismerjük.

Hirdetés

A teljességhez pedig – szeretjük, vagy sem – hozzátartoznak a lelki aspektusok is.

De azzal, hogy az elme hatással van a testre, nem azt mondja a szerző, hogy a páciens maga idézte elő a betegségét, és ha van mit tanulnia a szenvedésből, az nem azt jelenti, hogy valamilyen módon „megérdemelte”. Gladys McGarey annyit állít, amit szerinte minden jó orvos tud, hogy bár ők – jó esetben – mindent megtesznek a betegért, törődnek vele és kifejezik az együttérzésüket, a valói gyógyulás belülről fakad.

Sokan élnek együtt betegségekkel, akár nagy fájdalmak között, miközben továbbra is örömmel kapcsolódnak életük céljához. Mások betegség nélkül is úgy kelnek fel reggel, hogy nem akarnak élni

– írja Gladys McGarey. Mindebből pedig azt szűri le, hogy az egészségnek és a boldogságnak az a lényege, hogy erős kapcsolatban legyünk a bennünk rejlő életerővel, és érezük, hogy illeszkedünk a körülöttünk lévő világba.

Hat titok

Ez hangozhat közhelyesnek és amolyan „nesze semmi, fogd meg jól” bölcsességnek, a 103 évet megélt doktornő azonban részletesen is kifejti, mire gondol. Hogyan tudunk az élet felé fordulni, és olyan dolgokat felírni magunknak terápiaként, amik örömet okoznak? Mindennek pedig tudományosan is bizonyított hatása van. Hat titkot sorol fel, és miután kifejti, mire is gondol, ad egy sor egyszerű gyakorlatot – amelyek valójában a mindennapokba illeszthető szokások –, hogy mindezt el is tudjuk mélyíteni.

[…]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/kultur/2025/05/28/gladys-mcgarey-a-jol-megelt-elet-hat-titok-longevity/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Az ördögűzésre a csőharang a leghatékonyabb fegyver

Ha létezne egy lista popkultúra hét csodájáról, akkor Mike Oldfield Tubular Bells című albuma lehetne az …