A mesterséges intelligencia által generált könyvek egyre inkább elárasztják az internetet, azt a benyomást keltve, mintha emberek által írt könyvekről lenne szó, és vannak, akik bizony bedőlnek a látszatnak. Könnyen előfordulhat, hogy az olvasó nem tudja, hogy a kötetet, amelyet olvas, a mesterséges intelligencia generálta, vagy hús-vér ember írta. Az Amerikai Írók Szövetsége eltökélte, fellép a jelenség ellen. Úgy vélik, hogy az olvasóknak joguk van tudni, hogy a szöveget ki – vagy mi – hozta létre, az íróknak pedig jár a lehetőség, hogy a munkájukat meg tudják különböztetni az MI-vel egyre inkább telített piacon.
Bizonyítsd, hogy ember írta!
Az Amerikai Írók Szövetsége hozta létre a Human Authored nevű programot, amely a maga nemében az első olyan hivatalos tanúsítási rendszer, amelyet az írók és kiadók először használhatnak majd könyveikben és marketingjükben annak jelzésére, hogy a mű szövegét valóban ember írta.
A Human Authored nevét és logóját az Egyesült Államok Szabadalmi és Védjegyhivatala regisztrálta és támogatja. A mesterséges intelligencia használata azonban nincs teljesen kizárva, a program a nyelvtani és helyesírás-ellenőrző szoftverek vagy az MI eszközszerű használatát – például a kutatómunkát – nem tiltja mindaddig, amíg
a szöveget bizonyítottan ember írta.
Azoknak a szerzőknek, akik csatlakozni kívánnak a programhoz, regisztrálniuk kell a Human Authored oldalon, a könyvükről számos […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!