Még néhány hétig, 2025. február 15-ig látogatható a Kieselbach Galéria aktuális kiállítása, a Megtalált képek. Ahogyan a cím is mutatja, a tárlaton olyan képeket láthat a nagyközönség, amelyek az elmúlt húsz évben kerültek elő. Több mint száz ilyen műalkotás – köztük Aba-Novák Vilmos, Szinyei Merse Pál és Munkácsy Mihály festménye – elevenedik meg a falakon.
A kiállítás – amelyhez azonos címmel egy könyv is készült – az elmúlt két évtizedben előkerült, magángyűjteményekben lappangó, hazai és külföldi műkereskedelemben felbukkant festmények bemutatására épül. A legértékesebb, legpompásabb művek kiválasztásáért Molnos Péter felelt, aki elképesztő mennyiségű, nagyjából 60 ezer reprodukciót vizsgált át. A közelmúltban előkerült alkotások áttekintésében gyűjtők, galeristák és piaci kereskedők voltak segítségére.
„Találtunk festményt ágyneműtartóban, padláson, szekrény mögött, ágy alatt. Ez a kincstalálás, felfedezés igazi gyermeki izgalom és öröm. Nem csak az anyagi érték fontos ilyenkor, hanem az, hogy a régmúltból érkezik üzenet, amit az ember elsőként kap meg. Sok izgalmas történet volt, de talán azt a több tíz milliós Perlrott Csaba Vilmos-képet emelném ki, amelyik hamis Rippl-Rónai József-szignóval bukkant fel egy párizsi aukción. Én már akkor is Perlrott művének tartottam, de ez csak akkor bizonyosodott be, amikor a mű Magyarországra került, restaurátor lemosta a hamis szignót, és alatta előbukkant az eredeti, »Perlrott Vilmos« aláírás” – fogalmazott Molnos Péter.

17
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!