Nyilvánosságra került, hogy a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) mennyi pénzt költött Mága Zoltán arénás koncertjeire az elmúlt években. A zenész neve az NKA-botrányban is felbukkant: kiderült, hogy fotósa 500 millió forint állami támogatást kapott.
A Telexnek elküldött adatok szerint 200 millió forint ment el az évköszöntő Mága-koncertre 2022-ben, egy 2023-as koncertsorozatra pedig 738 millió forint. Ezek az összegek exponenciálisan növekedtek az évek előrehaladtával, 2024-ben már 500 milliót szántak a zenész koncertjeire, 2025-ben pedig 900 milliót.
Ez a bőkezű támogatás 2026-ban sem állt meg, összesen 900 milliót költöttek el. 2022 és 2026 között 3,3 milliárd forinttal támogatta a KIM Mága Zoltán koncertjeit és turnéit. A lap cikkében említi, hogy ez az összeg az NKA teljes pályázható éves költségvetésének a harmada.

Vizsgálat és feljelentés indulhat a kiosztott pénzek miatt
Ahogyan arról már korábban beszámoltunk, a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) egy ideiglenes kollégiuma milliárdokat osztott szét a Fidesz holdudvarába tartozó cégek, magánszemélyek között, például a párt kampányában részt vevő zenészeknek, énekeseknek.
Több elődadó megosztotta gondolatait az NKA-botrányról, köztük <a href="https://dex.hu/x.php?id=index_kultur_cikklink&url=https%3A%2F%2Findex.hu%2Fkultur%2F2026%2F05%2F02%2Fnemzeti-kulturalis-alap-nka-botrany-toth-vera-toth-gabi-enekesno-kultura%2F" […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/kultur/2026/05/14/maga-zoltan-koncert-kulturalis-miniszterium-fidesz-nka-botrany/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!