Január 22-én, a Magyar Kultúra Napján megnyílik a Magyar Zene Háza első időszaki kiállítása. A „Nekünk írták a dalt! A magyar populáris zene hőskora és társadalmi hatásai 1957-től a rendszerváltozásig” című tárlat. A közel 1 000 m2-es, interaktív kiállítás a korszak legkiemelkedőbb előadóit, zenekarait, emblematikus slágereit és legfontosabb poptörténeti eseményeit mutatja be.
Az időszaki kiállítással valóra vált a Zene Háza teljes tartalmi koncepciója, immáron minden programelem elkészült, amit a tervezéskor megálmodtunk
– fogalmazott Batta András, az intézmény ügyvezető igazgatója a hozzánk eljuttatott közleményben.
A Magyar Kultúra Napján, s egyben az intézmény megnyitásának első évfordulóján megnyíló időszaki tárlat, a „Nekünk írták a dalt!” a rendszerváltozás előtti évtizedek populáris zenéjét és társadalmi vonatkozásait dolgozza fel 8 különböző témakörön keresztül. A kiállítás az akkori politika által erősen meghatározott időszak kiemelkedő előadóira, zenekaraira, emblematikus slágereire és legfontosabb poptörténeti eseményeire igyekszik fókuszálni, miközben szeretné bemutatni az azokhoz kötődő rajongói szubkultúrákat, a populáris zene elterjedésében jelentős szerepű médiumokat, a zenészek mozgásterét alapjaiban behatároló, politikai cenzúrával felügyelt intézményrendszert, valamint a populáris zenekultúra és a társművészetek koronként változó viszonyát.
„A tárlat egy zenei időutazás a múltba, ahol életre kelnek az elmúlt évtizedek fontos színterei” – fogalmazott Horn Márton, a Zene Háza intézményigazgatója, a „Nekünk írták a dalt!” társkurátora. Hozzátette:
ez a társadalomtörténeti kiállítás természetesen nem tudja bemutatni a korszak teljes […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!