Szobotka Imre és Faragó Endre műveinek felbukkanása igazi ritkaságnak számít, mert kevés festményük maradt fenn. Mellettük a XX. század két másik magyar festőlegendája, Aba-Novák Vilmos és Patkó Károly egy-egy tízmilliós képére is licitálhatnak az érdeklődők a Virág Judit Galéria soron következő árverésén. A nagyközönség még pár napig ingyenesen megtekintheti a műveket a galériában.
Május 17-én tartja a Virág Judit Galéria a soron következő tavaszi aukcióját a Budapest Kongresszusi Központban. Az egyik nagy meglepetés Szobotka Imre, a „magyar Picasso” egyik korai művének felbukkanása. Szobotka ritka szereplő az aukciós házak kínálatában, pedig nem túlzás azt állítani, hogy a legeredetibb kubista magyar festő, akinek képeit Pablo Picasso, Jean Metzinger és Georges Braque festményeivel együtt állították ki Párizsban. A legtöbb, 1910 és 1919 között festett Szobotka-mű megsemmisült vagy elveszett a történelem viharaiban, pedig ezek a Párizsban töltött évek voltak a legfontosabbak a festő életművében.
A most aukcióra kerülő Műteremben című, 1915-ben, Párizsban készült mű a magyar kubizmus egyik jelentős alkotása.
A gyűjtők 26 millió forintos kikiáltási árról licitálhatnak az olajfestményre.

4
A rejtélyes alkotó és a Komédiások
Faragó Endre rövidre szabott életét és munkásságát rejtélyek övezik – keveset tudunk a magyar avantgárd úttörőjéről. Fiatalon halt meg, kevés festmény […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!