A Dal egyik nagy előnye, hogy viszonylag kevés a sallang, és nem a zsűri bohóckodását kell néznünk minden adásban. Így egyértelműen az előadókon és a dalokon van a hangsúly, bár
Rókusfalvy Lili mellett Fodor Imre még nem rázódott bele teljesen a műsorvezetésbe, de érződik, hogy egyre kevésbé feszeng.
Az első versenyző a tavaly alakult Roy Galeri zenekar volt. A csapatból már mindenki szerepelt korábban A Dalban, így érezhetően komfortosan léteztek a színpadon. A Boldog vagy című dal rádióbarát hangzása nem kiemelkedő, viszont a refrénje egészen fülbemászó. Mező Misi kiemelte, hogy bár szerelmes dalról van szó, végre olyan szöveget sikerült írni, ami nem giccses. Wolf Kati szerint igazi fesztiváldal a Boldog vagy, Ferenczi György pedig gratulált a fiatal zenészeknek, hogy jól támasztották alá Roy különleges hangját. A Roy Galeri az előző adás legnagyobb pontszámánál is magasabb, 36 pontot kapott.
Másodikként Szekeres András, a Junkies énekese lépett színpadra szóló produkciójával. Az ősz című szerzemény zongorás hangszerelése és Szekeres András énekdallamai meglepően mások, mint amit a punkos Junkiestól megszoktunk, viszont színpadi kiállásban le sem tagadhatná, hogy keményebb műfajban is tapasztalt. A zsűri imádta a dalt, Wolf Kati érezhetően meg is hatódott, és első 10 pontját Szekeres Andrásnak adta. Egri Péter szerint pedig megdöbbentően jó a dal és az ének. Az énekes 36 ponttal távozott a színpadról.
Ezek után 1AM, Pál Dénes és Nagy Bogi közös produkciója következett. Pál Dénest a 2012-es The Voice című műsor nyertesként ismerte meg a nagyközönség, az 1AM párosa, Vékony Zoli és Bartalos Jenő pedig díjnyertes zeneszerzők és szövegírók. Az Eljátszottam című dal viszont sajnos unalmasra sikerült, amit a sakkbábú táncosok sem tudtak feldobni. Wolf Kati meg is jegyezte, hogy ha nem figyel oda, akkor háttérzenének érződik a szerzemény. Ez pontszámokban is megjelent, a produkció csak 30 pontot kapott.
Bernadett, a győri énekesnő negyedikként lépett fel Anya, bújj mellém című dalával. Az érzelmes balladát az énekesnő gyönyörűen énekelte, és teljesen át tudta adni a dal mondanivalóját. Ferenczi György gratulált a szöveghez és a hiteles énekléshez. Mező Misit nagyon megérintette a produkció, ő a zeneszerzői munkát emelte ki. Wolf Kati viszont úgy érezte, hogy lehetne még gyúrni a dalon és fejlődni.
Ezután a QUACK zenekar következett, akik fúvóscentrikus funkypop zenéjükkel feldobták a hangulatot. A fiatal zenészek Akkor is című szerzeményének Wolf Kati imádta a hangulatát. A QUACK Egri Pétert a legjobb nyolcvanas évekbeli, magyar popzenekarokra emlékeztette, Ferenczi György pedig egy kicsit beszólt a prozódiára.
Egy rövid szünet után a nagyon friss Elishaz zenekar következett, akik első dalukkal léptek fel A Dal színpadán. A világok haragja című alkotás igazi pop-punk nóta, zúzós riffekkel és a műfajban […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!