Egy hete tűnt el egy 29 éves férfi, aki szeptember 6-án leszállt a buszról Kalocsa és Dusnok környékén, majd nyoma veszett, a friss információk szerint életét vesztette. Úgy tudni, hogy Dusnok térségében találtak rá, valószínűleg baleset érte. Halálának pontos okát nem közölték.
A közösségi médiában napi szinten jött velünk szembe Bódog Dániel képe és édesanyja kétségbeesett posztja, amelyet folyamatosan frissítettek, és arra kérték az embereket, hogy csak azokat az információkat higgyék el, amiket ő vagy a hivatalos szervek közölnek.
Bódog Dániel édesanyja vasárnap este tette közzé bejegyzését, amelyben azt írta, hogy Kalocsa-Dusnok környékén tűnt el a gyermeke. A posztot azóta már 44 ezren megosztották. Fia rosszul érezte magát, ezért szállt le előbb a buszról, majd autóval elindultak érte. A kapcsolatot telefonon tartották, de Dusnokon elveszítették őt.
Azóta nem érhető el. A rendőrség, polgárőrség, a Szekszárdi Kutató-Mentőszolgálat kutyákkal és mi is kerestük/keressük, de eddig sikertelenül. Viszont már elképzelhető, hogy nincs azon a területen, így ez a poszt is a mi környékünkön is segíthet. Nagyon várjuk haza, és bármilyen segítség jól jöhet
– írta az édesanyja.
Rejtélyes esetek Magyarországon
Ha egy személy eltűnt, vagy ismeretlen helyen tartózkodik, a rendőrséghez kell fordulni. Azt pedig, hogy mikor kell eltűntnek tekinteni az ismeretlen helyen lévő személyt, a törvény így határozza meg:
- az eltűnés körülményei, az életviteléről, foglalkozásáról, más személyi körülményeiről rendelkezésre álló adatok azt valószínűsítik, hogy eltűnése – kivéve a terheltet és a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható személyt – bűncselekmény elkövetésével van összefüggésben;
- cselekvőképtelen vagy korlátozottan cselekvőképes, egészségi állapota, kora vagy más ok miatt képtelen magáról gondoskodni;
- az életvitelére, személyi körülményeire, foglalkozására tekintettel az eltűnésére észszerű magyarázat nem adható;
- az eltűnés természeti katasztrófával, öngyilkossággal van összefüggésben; vagy
- az eltűnés az emberi szervezetet ért olyan külső hatással van összefüggésben, amely a sérült akaratától függetlenül következett be.
A bejelentést vagy az észlelést követően azonnal elrendelik a körözést, és ilyenkor az érintett személy adatai felkerülnek a Körözési Nyilvántartási Rendszerbe. Az adatok közérdekből nyilvános adatoknak minősülnek, a rendőrség weboldalán bárki rákereshet erre.
Ha a keresés nem vezet eredményre, a rendőrség a körözés elrendelésétől számított 90 nap elteltével a keresett személyt eltűntnek nyilvánítja. Ezzel azonban a körözési eljárás nem zárul le, legalább évente felül kell vizsgálni, hogy szükséges-e további intézkedés megtétele. Ha az eltűnt személy megkerül, három napon belül törlik adatait a nyilvántartásból.
Ha sokáig nincsenek nyomok, a körözés elrendelésétől számított 90 év múltán törölhetők csak az adatok a nyilvántartásból. Amennyiben az eltűnés óta öt év eltelt anélkül, hogy életben létére utaló bármilyen adat ismertté válna,
az eltűnt személyt a bíróság kérelemre holtnak nyilvánítja.
A rendőrség honlapján jelenleg 2479 ismeretlen helyen tartózkodó személy szerepel. Ez a lista szinte óráról órára változik, de általában 2500 fő körül mozog. A rögzített körözések száma nem egyenlő az eltűnt emberek számával. Az állami gondozottak körében gyakori, hogy egy kiskorú egy évben akár több alkalommal is engedély nélkül távozik kijelölt gondozási helyéről. Minden ilyen szökés vagy szökési kísérlet megjelenik a körözési rendszerben. Ha viszont a keresés nem vezet eredményre, a rendőrség a körözés elrendelésétől számított 90 nap elteltével a keresett személyt eltűntnek nyilvánítja. Időnként különböző magyar hírességek képébe is bele lehetett futni az eltűnt személyek listáján.
Két évvel ezelőtt Opitz Barbi fotója járta körbe az internetet, ugyanis nővére egy eltűnt emberekért létrehozott csoportban osztott meg egy bejegyzést, miszerint testvérének nyoma veszett. Az énekesnő végül sértetlenül előkerült, barátját azonban előállították garázdaság gyanúja miatt.
Az utóbbi évek egyik legnagyobb port kavaró esete Novozánszki Fanni eltűnése volt. A ValóVilág sztárjának 2017-ben veszett nyoma, és bár a nyomozók egy nappal később már 99 százalékban biztosak voltak benne, hogy a lány meghalt, csak hét évvel később, idén nyilvánították halottnak. Gyilkosát, B. Lászlót 20 év börtönbüntetésre ítélték úgy is, hogy
holttestét nem találták meg.
A rendszerváltás utáni első emberrablás áldozata Farkas Helga, aki 1991-ben tűnt el. A családot többször is hívták telefonon váltságdíj reményében, végül azonban felszívódtak az emberrablók, a lány holttestét pedig
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/kultur/2024/09/18/eltunt-hiresseg-sztar-halal-baleset-meghalt-rendorseg-kereses/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!