Ahogy minden évben, idén is a közönség szavazta meg, kik azok az előadóművészek, akik tehetségükkel, továbbá a művészetért és a kultúráért tett kiállásuk miatt kiérdemelték azt a kitüntetést, hogy a Halhatatlanok Társulatának örökös tagjai legyenek.
Az elismerést elnyerő művészek lábnyomát szeptember 19-én 11 órakor avatják fel az Operettszínház előtti Halhatatlanok sétányán.
Idén ők érdemelték ki, hogy a Halhatatlanok Társulatának új tagjai legyenek:
Színész kategória:
- Köles Ferenc,
- Máté Gábor.
Színésznő kategória:
- Hegyi Barbara,
- Szulák Andrea.
Operaénekes kategória:
- Pászthy Júlia,
- Rozsos István.
Táncművész kategória:
- Kováts Tibor,
- Nagy Írisz.
A Hathatatlanok Társulatát 1996-ban a Stúdió című televíziós kulturális hetilap alkotóim Érdi Sándor és Szegvári Katalin alapította. A kuratóriumban Németh S. Szilárd, Kauzál Márton, Nagy Márta és Rónai Egon, valamint az elnök, Szinetár Miklós foglal helyet. Hét évvel ezelőtt az ATV vállalta, hogy vállalja a szavazás és a díjátadó teljes körű lebonyolítását.
A kuratórium mellett az idei jelölteket a Művészeti Bizottság szavazta meg, amelynek tagjai Kiss Mari, Für Anikó, Bodor Johanna, Esztergályos Cecília, Gulyás Dénes, Lukács Sándor, László Ferenc, Zilahy Tamás, Metzger Márta, Oszkó-Jakab Natália.
(Borítókép: Hegyi Barbara 2025. február 10-én. Fotó: Tövissi Bence / Index)
<a […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/kultur/2026/06/01/halhatatlanok-tarsulata-uj-tagok-atv-szavazas-dijatado/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!