Rahul Jandial azzal kezdi a kötetet, hogy kiemeli, egész életét az agynak szentelte. Egy ilyen felütés után tudjuk, vagy legalábbis reméljük, hogy a szerző valóban érti a dolgát, és nem valami önjelölt szakértő által leírt humbugot fogunk olvasni.
A szerző kilenc nagyobb és számos kisebb tematikus alfejezeten keresztül boncolgatja az álmodást. Nemcsak arról olvashatunk részletesen, hogy miért is születtünk az álmodásra, de
- a rémálmok hasznáról,
- az álmodás kreatív hatásáról,
- a tudatos álmodásról,
- az álmok jövőjéről,
- valamint azok értelmezéséről is külön részt találunk.
A Miről álmodunk? rávilágít, hogy az álmok sokkal univerzálisabb dolgok, mint gondolnánk: a világ különböző pontjaink elvégzett felmérések is alátámasztják, az emberek zöme hasonló dolgokról (például zuhanás, tanulás, menekülés) álmodik, és az is érdekes megállapítás, hogy a gyerekek sokkal többször szerepelnek saját álmaikban, mint az idősebbek.
Rahul Jandialnak azonban sikerült elérnie, hogy az olvasó akarva akaratlanul is észrevegye ezeket a mintákat saját álmaiban.
A szerző korábban úgy gondolta, az álmok és értelmezéseik az orvostudomány egy szűk, túlmisztifikált területét képviselik, a kutatások és a műtőasztal felett töltött sok-sok idő azonban meggyőzte a teória ellenkezőjéről. Az álmodás a testre és az egészségre gyakorolt hatásáról is szó esik: az álmodás a megfelelő agyműködés szempontjából létfontosságú.

Csak semmi túlzás
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/kultur/2025/03/06/rahul-jandial-miert-almodunk-konyv-tudomany-agysebeszet/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!