Amikor a Sziget Fesztivál szóba kerül, a szolgáltatások és a fellépők névsorának elképesztő sora mellett az elsők között a sokszínűség jut eszünkbe – legyen szó zenei stílusokról, kulturális és szabadidős programokról, étel- és italkínálatról vagy éppen a vendégek származásáról.
Épp emiatt nem meglepő az sem, hogy a jubileumi Szigeten az elektronikus, a pop, a rock és a rap-hiphop vonal képviselői is külön színpadon léphettek fel, utóbbiak pedig a dropYardon mindenkit elhordtak mindennek a hétvégén. Persze csak a dalaikban, az azonban kétségtelen, hogy a rap és az ahhoz társuló szubkultúrák követői ezen a héten valódi otthonra találhattak a némileg eldugott színpadon.
A szubkultúra, amely a Szigeten ébredt fel hamvaiból
A színpad kifejezetten a korábban sokkal nagyobb népszerűségnek örvendő hiphop, rap és urban beatek rajongóinak kedvezett, a műfaj pedig a Z generáció zenei preferenciáinak köszönhetően sokadik virágzását éli. Emiatt nem különösebben akadunk fenn azon sem, hogy
a dropyard a fesztivál egyik olyan alappillére, ahol feltörekvő előadók és a hiphop világának elismert nevei egyaránt tiszteletüket tették.
A fesztivál szívében található színpad persze nemcsak a felhozatalával tűnik ki, hanem egyedi hangulatával is. Nem csupán egy fém tartóelemek és néhány deszka összetákolásáról van szó, a színpadot úgy tervezték, hogy tükrözze az urbánus környezet nyers energiáját és kreativitását, graffitiművészettel, utcai ihletésű dekorációval és ipari stílussal, tökéletesen kiegészítve a szubkultúra sokszínű zenéjét.
12
A dropYardon meglehetősen széles zenei kínálatot állítottak össze a szervezők, hiszen a lendületes rap koncertektől kezdve a beatboxosokon át egészen a lazább, groove-központú szettekig minden hallható a Sziget egyik méltatlanul keveset említett és sokszor kevesebb ember által látogatott helyszínén.
Pedig ez tényleg egy olyan tér, ahol nemzetközi előadók osztoznak a reflektorfényen helyi szárnyaikat bontogató előadókkal és tehetségekkel, ami már eleve globális érzést kölcsönöz a színpadnak, miközben bemutatja a meglehetősen gazdag hiphopkultúrát Magyarországon belül. Elég csak Lil Frakkra, Bogorra, Pogány Indulóra vagy Ótvar Pestisre gondolni, de a fesztivál zárónapján például Sisi is színpadra áll, aki napjaink egyik legnépszerűbb magyar előadójának számít.
A fellépők sokfélesége biztosítja, hogy mindenki megtalálja a számára érdekes zenét, akkor is, ha hardcore, oldschool vagy new wave hiphop rajongó, de úgy is, ha csak felfedezni szeretné a műfajt.
Emiatt a dropYard közösségi szelleme kézzelfogható. Ez egy olyan hely, ahol hasonló gondolkodású emberek gyűlnek össze, hogy megünnepeljék a zenét és a kultúrát, amiért rajonganak, és amit szeretnek, még akkor is, ha ezzel továbbra is jócskán a mainstreamen kívül találják magukat…
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/kultur/2024/08/12/sziget-fesztival-2024-dropyard-hiphop-rap-szinpad/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!