Egyre csak gyűlik a mostanában bemutatott, elrontott utolsó évadok száma: a Duffer tesók a világ leglelketlenebb lezárásával örvendeztették meg a Stranger Things-rajongókat, de a The Boys is hasonlóképpen luftot rúgott, nevetséges húzásokkal véget vetve a Fiúk és Homelanderék konfliktusának. Most, vagyis június 1-jén, hajnalban az HBO Maxra befutott az Eufória másfél órás fináléja is, hogy feliratkozzon a dicstelen búcsúk közé. Pedig a Sam Levinson által megalkotott, vagyis inkább más ötletét elcsent első-második évad örökre kultklasszikus marad. Ezt a Tarantino-másolat harmadik etapot azonban sem lenyelni, sem megbocsátani nem lehet. Talán a legkönnyebb megoldás elfelejteni, mert ez a nyolc epizód akkora semmiség lett, hogy még a hardcore fanokban sem hagy semmiféle nyomot.

Kezdem a jóval, mert pozitívum is van az Eufória harmadik évadával kapcsolatban. Meglepő, tudom, de Zendaya ezúttal is végig erején felül teljesít, ami abból a szempontból rendkívül örvendetes, hogy a sorozat mindig Rue Bennett sztorija volt. Egy fentanilfüggő lányé, aki az eufóriát okozó drogban keresi a gyorsan múló boldogságot és bódulatot, és aki miután a gimit éppenhogy túléli, a való világba kikerülve drogfutárnak áll, sztriptízklubban dolgozik, és az alvilág lábtörlőjeként igyekszik lerázni magáról a lerázhatatlant: a saját addiktív természetét.
Az Eufória érezhetően egy megalomán, önimádó ember munkája, elvégre minden epizód végén kiírják ebben az etapban, hogy „Created, Written, and Directed by Sam Levinson”, ám a szakemberre ráférne egy reality check, hogy a tanult angolt idézzem, hisz még Rue történetszálát is képes volt nagyon csúnyán elrontani. Spoiler következik, de hiába írsz egy megrázó haláljelenetet, egy, az embert fejbe kólintó véget a főszereplődnek, ha olyan ízléstelen vagy, hogy nem veszed figyelembe, hogy a sorozat egyik sztárja, a Fezcót alakító Angus Cloud épp ugyanígy halt meg, túladagolásban. Levinsonnak meg még volt pofája, hogy egy podcastban tisztelgésnek nevezze ezt a húzását. Holott egyszerűen gyomorforgató, felháborító, és alpári megoldás.
Ami a gyomorforgatást illeti (a magát összepiszkító Faye és a kutya esete, például), az Eufória most igyekezett minden polgárt megpukkasztani, aki leült a tévé elé, és reménykedett benne, hogy az ergya kezdés után valami még alakulhat. Amikor azonban egy évad ennyire nem tart sehova, ilyen szinten csak lebegnek egymás mellett a karakterek, egymással semmit nem interaktálnak, a maguk körülötti drámára szinte nem is reagálnak, abból nehéz bármi értékelhetőt kihozni. Nem is sikerült, Sydney Sweeney hiába terpesztett, pucsított, mutogatott melleket végig, ő is csak nagy ritkán volt képes rá a nyolc részben, hogy művészileg tényleg villantson valamit. időnként azért sikerült neki, az a Shakespeare-szavalás például kiemelkedő pillanat ebből az össznépi vergődésből.
A szebb napokat is látott szereplőgárda maradéka azonban jól megszívta. A társait a gimiben kifigurázó, színdarabot író Lexi (Maude Apatow) hollywoodi, tévéipari munkahelye és a karakter sorsa képtelen volt Entourage-jelleget ölteni, és bár az online stricinek álló Maddynek (Alexa Demie) akadtak még szórakoztató pillanatai, a többiek részéről csak a szenvedés ment. A Julest játszó egykori társfőszereplő, különleges Covid-epizódot is kapott Hunter Schafert a készítő egy penthouse-ba száműzte, és a színésznő karaktere nagy magányában végig csak péniszeket festegetett, már amikor nem Rue-t pofozta fel izomból. Nate (Jacob Elordi) sorsa is hagy kívánnivalót maga után, akit bokszzsáknak használtak az örmény maffiózók, epizódról epizódra elverték őt, mint egy rossz Looney Tunes-részben. És bár a vége sokkoló lett tényleg, a Frankensteinben és az Üvöltő szelekben is nagyszerű Elordi többet érdemelt volna ennél.

Az Eufória utolsó évados forgatása kilenc–tíz (!) hónapig tartott, tessék ezt emésztgetni, ám Sam Levinson ennyi idő alatt is képtelen volt rá, hogy összehozza, hogy a mostanra világsztároknak számító, elképesztően elfoglalt főszereplők egyáltalán ugyanabban szobában, egymásra nézve játsszanak. Kreatív szempontból így is érthetetlen, hogy végül Rue halálára egyetlen vendégszereplőn kívül senki nem reagál, az érzelmi töltetet tekintve a sorozat a karakterek testi-lelki izoláltsága miatt valami iszonyatos módon elhasal.
Ez a fajta lelketlenség az, ami megölte az Eufóriát, és az HBO is <a href="https://variety.com/2026/tv/news/euphoria-ending-season-3-hbo-1236760319/" […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!