Ha röviden és tömören össze kéne foglalni a Ceglédi Gyógyfürdő és Szabadidőközpontban tapasztaltakat, akkor azt mondhatnánk, hogy ez az apró vidéki fürdő olyan, mint a sótlan földimogyoró. Se hús, se hal. Az intézménybe lépve egy gyászszertartás atmoszférája fogad, az öltöző avítt, kopott, a már teljesen megszokottá vált, baromi apró szekrényeken már fenn sem akadunk, de legalább az öltözők tágasak. Ez is valami, a porról, piszokról jobb, ha nem veszünk tudomást. Kár lenne a rohanó világban megfáradt idegrendszert még ezzel is terhelni, oda köll nézni, ahol épp nincs kosz, azt annyi.
Átható bűz, hideg víz, hideg zuhany
De a férfimosdóban tapasztalható átható bűz ellen nem lehet az előbb említett, jól begyakorolt megküzdési stratégiát alkalmazni. Egyszerűen működésképtelen, hiszen egy másik érzékszervünket vették ostrom alá. A feladat is változik, le kell küzdeni a hányingert.
Be kell vallanunk, hogy fogalmunk sincs, mi lehetett a bűz forrása. Nyitás után tíz perccel meg egyébként is mindennek illatosnak és patyolattisztának kéne lennie egy gyógyfürdőben. Nem?
Igen, a kezdeti tapasztalatok nem voltak túl bizalomgerjesztőek. És sajnos a folytatás sem repített minket a mennyországba. Az egyik gyógymedence felett függő táblán azt olvashatjuk, hogy a víz hőmérséklete 34-36 Celsius-fokos. Nem volt lehetőségünk megmérni, de a korábbi tapasztalatok alapján a legnagyobb jóindulattal is csak annyit mondhatunk, hogy
fél tízkor még jó esetben is csak 30 fokos lehetett, nem több és nem kevesebb.
Kiábrándító, ezt a termálélményt otthon, a fürdőszobában is könnyedén előidézhetjük, természetesen gyógyvíz nélkül. Szerencsére a Ceglédi Gyógyfürdő és Szabadidőközpontban találunk egy 36-38 Celsius-fokos vízhőmérsékletű beltéri medencét. A feltüntetett információk pedig megfeleltek a valóságnak.
Nincs baj azzal, ha egy fürdő enteriőrje a hetvenes éveket idézi, jelen esetben még akár bájos jelzővel is illethetnénk a dolgot. A beltéri részleg tiszta, rendezett, a napozóágyak és székek jó állapotban vannak. Nincsenek csorba, törött berendezési tárgyak. Ivókutat sajnos nem találtunk, lehet, jobban kellett volna keresnünk.
Egyvalami azonban kifejezetten nehezen érthető. Miért teszik a medence szélére a zuhanyzót? A beltéri zuhanyzók célja, hogy – higiéniai okokból – a vendégek csak alapos zuhanyzás után használják a medencéket. Ebben a fürdőben a tájékoztatás szerint ráadásul kötelező fürdőzés előtt. Ezzel az érthetetlen és furcsa elhelyezéssel azonban minden a medencébe kerül, amit le akarunk mosni magunkról. Akkor meg mi értelme az egésznek?

Szerény javaslataink
„A Ceglédi Gyógy- és Strandfürdő megteremtésének bázisát a több mint 1000 méteres mélységből feltörő 54 Celsius-fokos termálvíz szolgáltatja, melyet 2004-ben gyógyvízzé nyilvánítottak. A nátrium-klorid-hidrogénkarbonát, valamint fluorid és jodid gyógyvizek csoportjába tartozik, amely kiválóan alkalmas mozgásszervi, reumatikus és az idegpályák rehabilitációs kezelésére. A fürdőkúrák ingere az immunrendszer védekezőképességét is aktiválja” – olvasható az intézmény bemutatkozásában.
Ez mind szép és jó, remekül hangzik, de azért érdemes lenne
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!