Ha létezik egyetlen univerzális jel, amelyet az egész emberiség ismer, akkor alighanem a mosolygós arc az. A motívum legismertebb változata, a világhírű smiley 1963-ból származik; ekkor tervezte meg Harvey R. Ball grafikus a worcesteri State Mutual Life Assurance biztosító társaság számára, kedélyjavító céllal.
A szimbólum a popkultúra részévé vált, megszámlálhatatlan alkotót inspirálva. A POP&ROLL Art Gallery új kiállításán hét kortárs művész osztja meg szmájlihoz kapcsolódó érzéseit és gondolatait.
A pozitivizmust jeleníti meg ez a szimbólum, azt, hogy jobb mosolyogni, mint szorongani, ugyanakkor az erőltetettség is átszövi. Manapság, ha valami pozitívat akarsz közölni, meg kell támogatnod egy szmájlival. Ezen kettőségnek megfelelően a kiállításon számos nehéz téma is feltűnik a műveken keresztül. »Keep smiling«,tartsd a mosolyodat, még ha szörnyű dolgok is történnek
– fogalmazott a kiállításmegnyitó előtt Kiss Miklós, a tárlat kurátora, egyben művésze, aki az alkotókkal együtt maga is részt vett az eseményen. A megnyitón egy tűt sem lehetett leejteni, rengetegen voltak kíváncsiak a mókás és látványos művekre, amelyek nemcsak univerzális jelentéssel bírnak, de egytől-egyig alkotójuk személyiségét is tükrözik.
11
Az apró, ám annál izgalmasabb térben hét fiatal, kortárs alkotó, Fazekas Dániel, Fáskerti Zsófia, Jánosi Anna, kissmiklos, Majoros Áron, Menyhárt Marcell és Tayler Patrick műveit tekintheti meg a közönség.
Ahány ember, annyi mosoly,
Nem is […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/kultur/2024/09/16/pop-roll-art-gallery-kiallitas-kortars-szmajli-smiley-belvaros/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!