Tavaly rekordnézőszámmal zárta a szezont, az április 27-én startoló 12. évadban pedig újabb csúcsot állíthat a Budapest Park, a szervezők közleménye szerint ugyanis soha nem látott ütemben fogynak a jegyek. A nyitásnak hat telt házas koncerttel vágnak neki, és minden eddiginél több fejlesztéssel várják a látogatókat, amelyeket a szerdai sajtóbejáráson a szórakozóhely alapító-vezérigazgatója, Pálffy András, valamint Rimóczi Imre művészeti és üzemeltetési igazgató ismertetett a jelenlévőkkel.
– mondta Pálffy András, hozzátéve:
Eddig is rengeteg konténerünk volt, körülbelül 280 darab, ehhez most hozzájött hatvan, egyrészt a zajszennyezés csökkentése miatt, másrészt hogy jobb legyen a hely akusztikája, illetve rengeteg háttérfolyamatot is megváltoztattunk, és fejlesztettük az infrastruktúrát. Minden évben sokat fejlesztünk, de ekkorára, mint most, még sosem volt példa. A szervezeti újdonságok közül az egyik legfontosabb a vibe team alkalmazása, ami a nemzetközi gyakorlatban már jól bevált modell. Ez egy külön kis csapat lesz, speciális érzékenyítéssel felkészítve, akik a biztonsági szolgálat mellett látják el majd a feladataikat – a biztonsági szolgálat a fizikai, a vibe team pedig a lelki biztonságért felel. A fő szempont, illetve az alapgondolat a fejlesztések során tehát a biztonság növelése, illetve a vendégélmény, valamint a dolgozói és a fellépői élmény javítása volt.

A szórakozóhely alapító-vezérigazgatója után Rimóczi Imre mondott pár szót a fejlesztésekről, illetve a tájékoztatón részt vevő hazai előadók – köztük Tarján Zsófi, Felcser Máté, Mc Columbo, Marsalkó Dávid, Fekete Giorgio és Vitáris Iván – is méltatták pár mondatban a helyszínt. Ezt követően Rimóczi Imre vezetésével bejártuk a területet, ahol akkor még javában zajlottak az átalakítási munkálatok, igyekezvén elvégezni az utolsó simításokat a három meglepetésvendéggel tervezett, illetve egy kiürítési gyakorlattal egybekötött esti próbaüzemre.
Kifelé kevesebb a zaj, befelé jobb a hangzás
Miközben végigjártuk a küzdőteret, körbenéztünk a színpadon, és a backstage-be is bekukkantottunk, a művészeti és üzemeltetési igazgató beszélt a dizájn és a hangrendszer újításairól, illetve a zajszennyezés csökkentésére tett erőfeszítéseikről is, aminek során például a helyszínt körülvevő konténerfalak is magasabbak lettek. De a színpad tetőszerkezete is nőtt vagy két métert, belső tere így most sokkal tágasabb, illetve új lámpaparkot és hangsugárzókat, valamint nagyobb háttérkivetítőt is kapott. A zenészek bázisa, a backstage teljesen újraépült – egy harmadik szintet is emeltek rá, ahova nyugodtan el tudnak vonulni az előadók.
A hangrendszerünk egy delaysíkkal több lett, ami azt jelenti, hogy több pontról kevesebb hangerővel tudunk szólni. Ez belülről jobb lefedettséget, illetve a vendégek számára jobb hangzást ad, kifelé pedig a kisebb hangerő miatt kevesebb zajterhelést. Emellett a konténerek fölé emeltünk egy negyedik szintet, ami hangelnyelő anyagburkolatot kapott, és ezt tettük a főbejáratnál is. Ezek a falak kimaszkolják a szemközti áruház felületét, és a line-array irányított hangrendszerünk visszaverődő hangjait csillapítják. Ez megint két okból jó: egyrészt kifelé kevesebb a zaj, másrészt befelé jobb a hangzás.

16
Bár a Budapest Park akkor nyílt, amikor még rozsdaövezet volt a terület, később beépült a környék, ezért különösen fontos, hogy a zajszennyezést a lehető legkisebb szinten tartsák. Ugyan az elképzelhetetlen, hogy egyáltalán ne hallanák őket, a szórakozóhely üzemeltetői nagyon ügyelnek rá, hogy betartsák azokat a határértékeket, amelyeket az önkormányzat előír számukra. Rimóczi elmondta:
kétfajta hangrendszert alkalmaznak.
Az egyik a koncert ideje alatt szóló, nagyobb teljesítményű, irányított line-array, azaz egy vonalsugárzó rendszer, ami azt jelenti, hogy elhelyeznek két óriási, banán alakú hangfalat a színpad két oldalán (PA), attól távolodva pedig a küzdőtéren delaytornyok állnak, amelyeknek a hang terjedésében, illetve a komplex hangélményben van fontos szerepük. A másik, kisebb hangrendszerüket 10 óra után használják: olyankor pici, kalapos hangládákból szól a zene, így biztosítják a koncertek utáni diszkóélményt. Este 10 óra előtt tehát magasabb, később pedig alacsonyabb határértékkel üzemelnek, amit egy előre kidolgozott protokollrendszerrel is igyekeznek finomítani – a látogatók létszámának csökkenésével például az éjszakai hangrendszerből fokozatosan lezárják azokat a zónákat, amelyek működtetése már nem szükséges.
Próbálunk mindig a lehető legoptimálisabban működni, hogy a hangteljesítmény kifelé ne legyen zavaró, befelé viszont kiváló legyen ahhoz, hogy jól érezzék magukat az emberek.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!