„Azt szeretném, hogy Magyarországon magyar énekesként gondoljanak rám. Egész életemben úgy éreztem, hogy a határon túl vagy eltörölni, vagy gyűlölni igyekezték a magyar identitásomat. Az Egyesült Királyságban megszoktam, hogy el kell magyaráznom az embereknek a világháborúkat, hogy megértsék, hogyan is lehet a magyar az anyanyelvem. De ami igazán fáj, az az, amikor Magyarországon kérdezik ugyanezt az emberek” − mondta a zenekar énekesnője, Habel-Townsend Eleanor, aki Aradon született, ott is nőtt fel, a mesterdiploma megszerzése után azonban Wales felé vette az irányt, és stílszerűen a Zene Földjén (Land of Song) kezdett új életet.
Az Egyesült Királyságban ismerkedett meg későbbi (angol) férjével és zenésztársával, Joellel, akivel 2019-ben megalapította a Sweet Anna zenekart. Az együttes eleinte csak kettejükből állt, végül négytagú bandává fejlődtek, 2024 márciusában pedig első lemezük, a Something Strange is megjelent. Angliában már letettek valamit az asztalra, de ők Magyarországon is szeretnék megmutatni magukat.
A Sweet Anna kapcsán arra voltunk kíváncsiak:
- hogyan lehet ismeretlenül láthatóvá válni a brit zenei piacon;
- hogyan szembesül egy kezdő banda a valósággal;
- hogyan szerveznek maguknak koncerteket;
- milyen nehézségekbe ütköznek, esetleg találnak-e támogatókat?
Dallamos rock a javából
A Sweet Anna nem bluesos alapú zenét játszik, mint egy klasszikus rockbanda, és nem is elektronikus, azaz indie hangzásvilágú, a rajongók inkább a 90-es évekbeli együttesekhez, a Radioheadhez és a Muse-hoz hasonlítják, hiszen a zenekar dallamosabb rockot játszik. Bár a bandatagok eleinte grunge zenekarként aposztrofálták magukat, hamar szembesültek vele, hogy a londoni klubok ma már metálként fémjelzik azt a fajta muzsikát, amit játszanak.
Fülbemászó, időtlen dalokat írnak, számukra mindennek az origója a dallam. Törekednek arra, hogy felismerhető, egyedi hangzású zenéket adjanak ki, amiket anélkül is felismernek a hallgatók, hogy tudnák, ki énekli a dalt. Első lemezük, a Something Strange 2024 márciusában jelent meg. A zömében angol nyelvű dalokból álló album egyszerre kemény, mégis bulizós, táncolós zenéket tartalmaz.
Bár a lemezen szereplő dalok a korábbi basszusgitárossal és dobossal készültek, a csapat azóta további két lemezre elegendő anyagot írt: ezeken a dalokon már a zenekarhoz idén júniusban csatlakozó Jake Hawks basszusgitáros és Kush Anand dobos is közreműködött.
Külföldön sem könnyebb
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/kultur/2024/09/08/sweet-anna-zenekar-london-rock-zene-grunge-magyar/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!