Több tíz milliárdos alkotás, amire a hazai filmtörténelemben korábban nemigen volt példa. A Hunyadi című tízrészes sorozat a magyar történelem kiemelkedő alakjának, Hunyadi János életének zenitjét mutatja be, és hamarosan a nagyközönség is megnézheti a TV2-n, ha pedig lemarad róla, akkor a TV2 Playen. A filmnek március ötödikén tartják a díszbemutatóval összekötött gálaestjét, amit egy sajtótájékoztató előzött meg, ahol a film alkotói jelentek meg.
Az eseményen részt vett a sorozat egyik producere, Robert Lantos, Káel Csaba filmügyi kormánybiztos, illetve Lengyel Balázs rendező és showrunner. A színészek közül többen is tiszteletüket tették, így Kádár L. Gellért, Rujder Vivien, Törőcsik Franciska, Fekete Ernő, Hermányi Mariann, Cornelius Obonya, Elena Rusconi, Laurence Rupp és Rade Serbedzija.
Bár a nándorfehérvári csatát bemutató utolsó epizód utómunkái még zajlanak, a szerda esti premieren az első két epizódot már a közönség is láthatja, ezek most szombaton kerülnek adásba.
Nem avatunk szentet
A premiert megelőző sajtóesemény első fele sztorizgatással kezdődött, amit Robert Lantos indított. Elmesélte, hogy meghatározó pillanat volt, amikor Bán Mór kötetét a kezébe vette. Öt évvel ezelőtt kezdődött a sorozat írási folyamata, amikor határozott kéréssel állt a forgatókönyv írói elé:
Ne próbáljunk szentet csinálni Hunyadi Jánosból. Legyen hús-vér ember, aki tele van hibákkal! Ettől lesz érdekes a hős.
Lengyel Balázs elmesélte, hogy az írószoba számos kihívást tartogatott. Ezek közül az egyik legjelentősebb az volt, hogy miként tudják elérni két epizód alatt azt, hogy Hunyadinak a Törőcsik Franciska által alakított Brankovics Mara iránti szerelmét bemutassák, majd a következő epizódban felépítsék a Rujder Vivien által vászonra vitt, Szilágyi Erzsébettel való románcának fellángolását.

A színészeknek sem jutott kevesebb kihívása, ugyanis mindenkinek, szereptől függően különböző nehézségekkel kellett megküzdeni. Sokaknak a nyelv jelentette a kihívást, hiszen Törőcsik Franciskának szerbül és törökül is meg kellett szólalnia, míg a Luxemburgi Erzsébetet játszó Hermányi Mariann a némettel állt hadilábon.
A címszerepet alakító Kádár L. Gellért szintén nehéz fába vágta a fejszéjét, hiszen ő nemcsak nyelvvel küzdött, de a harci jeleneteit is maga vette fel,
így rengeteg extra kiképzést kapott kaszkadőröktől, miként tudja a leghitelesebben és legbiztonságosabban véghez vinni a feladatokat. Adódtak azért kisebb-nagyobb pofonok, rosszabb esetben orrtörések is (bár ezt nem a főszereplő kapta, hanem véletlenül ő okozta), de összességében sikerrel vette az akadályokat, pedig nem kevés aggodalom volt benne az elején:
„Nagyon féltem attól, hogy miként fogom megvalósítani Hunyadi személyét, hogyan fogom megmutatni a nézőknek a karakterét. Ahogy Robert is mondta, attól emberi, hogy ugyanolyan, mint mi. Nem tökéletes, vannak hibái, de azzal, hogy a hibáit és a velük járó felelősséget vállalja, fel tud emelkedni olyan magasságokba, amire az ő korában nagyon kevesen voltak képesek. A legnehezebb viszont az volt, hogy nemcsak egy harcost, egy vezért, egy vadállatot szerettem volna megmutatni, hanem azt, amitől Hunyadi az, aki.”
A magyarok tehetsége
A színészek közül Rujder Vivien kiemelte, hogy a film több szempontból is rendhagyó volt. Nem csupán a volumene páratlan a hazai filmgyártásban, de a hozzáállás is egyedi. Ugyanis miután kiválasztották Szilágyi Erzsébet szerepére, az alkotók elhívták, hogy átbeszéljék vele a forgatókönyvet, meghallgassák az észrevételeit, és amennyiben voltak kérései, azt figyelembe vették, tiszteletben tartották, amit pedig megígértek neki, az úgy is történt. A színésznő kiemelte, hogy bár akadt erre példa más magyar alkotásnál is, amiben játszott korábban, itthon nem az az elsődlegesen jellemző, hogy a színész véleményét ennyire figyelembe vegyék.
A készítők a kezdetektől úgy álltak hozzá a produkcióhoz, hogy világszínvonalon tudjon működni, ezzel pedig a magyar színész egy kicsit szkeptikus. Én is az voltam. Ilyen még itthon, ilyen formán nem volt, ehhez képest pedig most itt ülünk
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!