A képzőművészet valamiért mindig kedvelt témája volt a thrillereknek és a krimiknek, ám Paula Hawkins csavart egyet a megszokott megközelítésen, és nem a „képlopós” szálra fűzte fel a sztorit, hanem egy rejtélyes halálesetet boncolgató vonalon indult el. Egy halálesetre, amelyre történetesen egy műtárgy miatt figyelnek fel.
A történet fő mozgatórugóját egy nyugtalanító felfedezés adja: James Becker kurátor tudomást szerez arról, hogy a sok-sok éve elhunyt művész, Vanessa Chapman egyik híres szobra emberi maradványokat tartalmaz. Először azt hiszi, tévedésről van szó, ezért a rejtély nyomába, nevezetesen a titokzatos Eris-szigetre, az alkotó régi otthonába utazik, ahol jelenleg egy Grace nevű asszony, Vanessa egykori barátnője él. Grace titkok őrzője, ha valaki, ő biztosan tudja, mi történt Vanessa egykori férjével…
Misztikum és nyomozás
A regényben – amely inkább egy misztikus, nyomozós regény, semmint vérbeli krimi – végig érződik egyfajta baljós előérzet: a megszállottság minden szerepelőből süt, mégis átjárja őket egyfajta bizonytalanság. Az erőszak, a barátság, a szerelem, az alkotás, a magány és persze a bűnök sora több nézőpontból és idősíkban, a művésznő naplóbejegyzéseivel tarkítva jelenik meg a regényben.
Hawkins még annak ellenére is remek történetmesélő, hogy a sztori a kelleténél kicsit lassabban indul be, az utolsó harmadban azonban szerencsére tempót vált, egymást érik a fordulatok és a váratlan események. A végén gyorsuló, leírások szempontjából esztétikus, mégis kaotikus regény cselekményeinek részletes kibontása teljesen az olvasó értelmezésére van bízva, a misztikum nemcsak a szereplőkre, de az egész történetre jellemző.
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/kultur/2024/10/11/paula-hawkins-krimi-gyilkossag-keksotet-lany-a-vonaton-konyv/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!