Fejérvári Zoltán – aki kiemelkedő művészeti tevékenysége elismeréseként 2024-ben részesült Liszt Ferenc-díjban – a Facebookon tett közzé egy posztot. Azt írta: „Nagyon ritkán nyilvánulok meg a közösségi médiában, szinte soha. De most – azt hiszem, a végső tehetetlenségemben (hányszor hittem azt, hogy ez lesz a végső) – megteszem.”
„Megkockáztatom azt a kijelentést, hogy olyan helyzetben leledzik a családom, amilyen helyzetet elképzelni, kitalálni a legvadabb, legelvetemültebben kreatív fantázia sem képes. Ma Magyarországon nagyon-nagyon sok ember van végletesen kiszolgáltatott, reménytelen helyzetben. Szegények, idősek, szegény és idős betegek, hajléktalanok, romák, melegek, bántalmazottak, hadd ne folytassam a sort” – írta Fejérvári Zoltán, majd hozzáfűzte:
De nem csupán ők. Szerető, a gyerekeidért mindent megtevő, relatíve jómódban élő családként is találhatod magad olyan helyzetben, amibe LEGÁLISAN belepusztulhatsz. Merthogy lepattansz a rendszerről.
A zongoraművész később közölte, hogy miről van szó konkrétan. „Másfél éve élünk négyen egy lehetetlen helyzetben, egy autista nagykamasszal, aki néha kedves (akkor nagyon), de túlnyomórészt súlyosan bántalmazó. Nincs intézmény. Ami volna, nem fogadja. A szülő és KIS TESTVÉR belehalhat. Nem lesz felelős.”
Elutasító válaszok mindenhonnan
Fejérvári Zoltán ezt követően azt is felsorolta, hogy kikhez próbáltak fordulni ezzel a problémával, és milyen hivatkozásokkal hárították el:
- „Iskola: »Bocsánat, ezt nem a mi feladatunk kezelni, újra lehet hozni a gyereket, ha beállították a gyógyszert.«
- Autista lakóotthon: »Majd felvesszük, ha nem agresszív.«
- Pszichiátriai betegek otthona: »Majd felvesszük, ha […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!