Újra releváns lett Margaret Atwood disztópikus klasszikusa, A szolgálólány meséje. Amint kiderült, hogy Donald Trump visszatér a Fehér Házba, a nők brutálisan elnyomásáról szóló regény az Amazon.com bestsellerlistájának élére került. A kötet eladásának megugrása a nők jogai iránti növekvő aggodalmakat tükrözi, a közösségi médiában is rengetegen kapcsolták a történetet a Trump kormányzása alatt várható állapotokhoz.
A könyv annyira időtálló, hogy nemrég a Jelenkor Kiadó gondozásában is napvilágot látott egy új kiadása, igaz, rendhagyó formában, hiszen képregényként került a boltokba. Az adaptáció a kanadai Renée Nault nevéhez fűződik, akinek élénk és kifejező rajzai teszik még nyomasztóbbá az eleve sokkoló és ijesztő disztópikus jeleneteket.
A nyers vizualitás, a színek (különösen a vörös és a kék) kiemelése, valamint az arckifejezések ábrázolására fordított figyelem szavak nélkül fejezi ki a történet súlyát.
Azt hiszem, az egyik ok, amiért engem választottak művésznek, az lehetett, hogy nem szó szerinti stílusban mesélek, és érdekel a szereplők gondolatainak és érzéseinek ábrázolása. Nagyon élvezem a történet csendes, elgondolkodtató pillanatait, ahol rengeteg lehetőség van arra, hogy a karakterek lelkiállapotát nyílt és finom vizuális jelzésekkel is közvetítsem
− fogalmazott korábban a kanadai művész a The Hollywood Reporternek.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!