Az interaktív installációk és immerzív vetítések az agyhullámok mintázataiba, a mesterséges intelligencia által vizualizált álmokba, a természet rejtett kommunikációs hálózataiba engednek betekintést, de a valóság olyan rétegeit is láthatóvá teszik, amelyek túlmutatnak a mindennapi érzékelés határain.
A hullámjelenségek (a hang-, a rádió- és az elektromágneses hullámokon át az agyhullámokig) sokrétű világát középpontba állító kiállítás túlmutat a fizikailag látható világon, helyette az emberi psziché és a természet rejtett világába kalauzol. A cím is azokra a látványokra utal, amelyek bár nincsenek jelen a valóságban, mégis valóságosnak hatnak.
A Phantom Vision több kérdést is boncolgat:
- Hogyan érzékeljük a valóságot?
- Hogyan torzítjuk vagy formáljuk folyamatosan a saját képünkre?
- Miként hatnak a legújabb technológiák, a folyamatos internethasználat és az a képáradat, amely körülvesz bennünket, a bennünk kialakuló képekre: a pszichénkre, az álmainkra, arra a látványvilágra, amelyet csak mi látunk belül?
A kiállítás új kontextusba helyezi a technológiai áttöréseket, és felhívja a figyelmet az internet és a digitális eszközök pszichénkre, valamint álmainkra gyakorolt hatásaira, továbbá arra is, hogy a másfajta látásmódok és az eltérő kognitív képességek miként járulnak hozzá a valóságról alkotott elképzeléseink kialakulásához.
18
Remek példa a digitalizáció pszichére gyakorolt hatására az a másfél órás film, amely kizárólag ezen a kiállításon tekinthető meg, és kétségkívül az egész tárlat legizgalmasabb műve.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!