Manapság, amikor csak úgy özönlenek ránk heti jelleggel az új filmek és sorozatok, nincs könnyű dolguk az egyszeri nézőknek azzal kapcsolatban, hogy mik azok a produkciók, amelyek megérdemlik az ember figyelmét és idejét. Jó támpont lehet ilyenkor ránézni a szereplők listájára, a rendezőre, hogy be tudjuk lőni, vajon nekünk találták-e ki az adott újdonságot – ha esetleg a trailer megnézése után maradnak kérdőjelek bennünk.
Nem sok biztos pont van napjaink filmes és sorozatos iparában, épp ezért örülhetünk az olyan jelenségeknek, mint Benedict Cumberbatch személye, akinek a neve általában garanciát jelent arra, hogy egy bizonyos szint feletti minőséget megkapunk.
A 47 éves angol színész bizonyította már, hogy jól állnak neki a különc karakterek, a BBC drámasorozatában, a Sherlockban, amely modern környezetbe ültetette minden idők legismertebb detektívjét, különösen elemében volt Cumberbatch, aki a szuperhősködést is nagyszerűen művelte Doctor Strange-ként a Marvel filmjeiben, de ha arra volt szükség, gonoszkodott a Star Trekben és A hobbitban, eljátszotta a zseniális tudóst, Alan Turingot a Kódjátszmában, illetve toxikus cowboyként is állta a sarat A kutya karmai köztben.

Cumberbatch játssza a főszerepet a Netflix új filmjében, a Henry Sugar csodálatos történetében, melyet szeptember 27-én mutattak be, és nem valószínű, hogy a fentiek tükrében meglep bárkit a dolog, de kedvenc Benedictünk újfent egy, a társadalom peremén élő fickó bőrébe bújik benne. Henry Sugar, akinek a rendes nevét nem tudjuk meg, végig álnéven emlegetik, egy kőgazdag playboy, akit apja halála után majd’ felvet a pénz. Henry Sugarnek nincs felesége, nincsenek ambíciói, emiatt épkézláb karrierje se, vénlegényként lébecol, és szerencsejátékozik. Tart mindez egészen addig, míg a keze ügyébe nem kerül a könyvtárban egy fura notesz, benne egy orvos feljegyzéseivel, melyek egy olyan férfiról szólnak, aki csukott szemmel is látja az őt körülvevő világot. Henry Sugar fejében rögtön kérdések tömkelege fogalmazódik meg – vajon elsajátítható ez a képesség? És fel tudná használni azt, hogy csaljon a kártyázásban?
A Henry Sugar csodálatos történetéről első körben azt kell tudni, hogy Wes Anderson rendezése, ennek megfelelően a körítés, a képi világ, a színpadias megvalósítás legalább annyira jelen vannak ebben az alig 40 percben, mint nem olyan régen az
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!