Itt a farsangi időszak, és vele együtt itt a báli szezon! Bálba invitáljuk mi is önöket, ám mielőtt színpadra lépnek a meghívott művészek, engedjenek meg egy kis kultúrtörténeti kitekintést!
Írásos emlékek nincsenek róla, de barlangrajzok alapján biztosra vehetjük, hogy már a neandervölgyi kőbaltakészítők is fényes táncmulatsággal, azaz bállal ünnepelték, ha sikerült teljesíteniük a Tervet.
A feljegyzések szerint először 1385-ben, a franciaországi Amiens-ben rendeztek bált, egy királyi esküvő alkalmából.
A bál szavunk az olasz ballo (tánc) szóból eredeztethető, és ez nem lehet véletlen. Itáliában aztán megadják a módját, ha ünnepélyes zenés-táncos mulatságról van szó! Gondoljunk csak a zeneszerző-óriás, Verdi Álarcosbál című operájára, illetve most ne gondoljunk rá, hiszen abban egy gyilkosság történik a bálteremben.
Zürichi dadaisták 1917 februárjában egy olyan bált rendeztek, ahol a résztvevők zene nélkül táncoltak. Ennek valamiért nem lett folytatása.
Tőlünk északabbra, cseh földön nagy hagyományai voltak a tombolával egybekötött tűzoltóbáloknak.
Aki borzongásra vágyik, annak ott van a Vámpírok bálja. És voltak kannibálok is.

Kistehén: Szájbergyerek
A mi zenés táncmulatságunkra kiváló magyar előadók fogadták el meghívásunkat. Elsőként következzen az a zenekar, amelynek tagjai már nem elsőbálozók, és a dal sem ma született, de a nyitótánchoz tökéletes választás az ő zenéjük.
Heincz Gábor Biga és zenekara: LGT Medley
Dédszüleink korában leginkább bálokon lehetett házassággal végződő ismeretséget kötni. Második fellépőnknek annyi köze van ehhez a tényhez, hogy ők is „összeházasítottak” néhány dalt a 70-80-as évek legjelentősebb magyar rockzenekarának […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!