A dübörgő zene és irgalmatlan bulik között is van hely gondolkodni. A Sziget Fesztivál idén nem csak szórakoztatni, tanítani is akar. Főleg az Y és Z generációt. Kell is, hiszen sok olyan égető kérdés van, amelyekről nem esett szó se a suliban, se otthon. A Szigeten viszont igen.
Ez tényleg a szabadság szigete
Bár az első nap szenzációja Kylie Minogue volt, a filozófia sem maradt el. A temérdek zenei program mellett az értékes beszélgetéseknek is helyet szorítottak a szervezők. A Think for Tomorrow színpadán olyan témákról kerülnek szóba, mint a médiafogyasztási szokások hatása a szórakozásra, a kiégés, a szexualitás és a társadalom kölcsönhatása, a klímakatasztrófa, a digitális- és drogfüggőség, illetve az AI hatása a jövőre. A témákat az előadók slam poetry-n, burnout party-n, színházi előadáson, workshopokon, illetve előadásokon és kerekasztal beszélgetéseken keresztül járják körbe a fesztivál 6 napja során. A programok teljes mértékben interaktívak, kétoldalú az eszmecsere.
A Milestone Intézet idén másodszor vesz részt saját helyszínnel Közép-Európa legnagyobb könnyűzenei fesztiválján. Ahogy tavaly, úgy idén is hazai és nemzetközi sztárelőadók váltják egymást a Think for Tomorrow színpadán, akiknek gondolatébresztő előadásaik további beszélgetésre, vitára sarkallják a szellemi kihívásokra kész szigetlakókat. A Think for Tomorrow idén is közös gondolkodásra, véleménycserére és kreatív alkotásra hívja a fesztiválozókat, akik az előadások, workshopok, beszélgetések és viták mellett az adott nap témájához illeszkedő, máshol ritkán látható filmeket is megnézhetik.
Az intézet a programsorozatot olyan aktuális társadalmi kérdések köré szervezi, amelyek fontos szerepet töltenek be a mindennapi életben, illetve komoly kihívásokat jelenthetnek a közeljövőben is. Olyan, kifejezetten a fiatalokat foglalkoztató, sokszor szorongást okozó témák kerülnek majd terítékre, amelyekről nem beszélünk eleget, sőt sokszor tabuként kezeljük őket. Mivel a fesztivál közönsége nagyrészt külföldi, angol nyelven zajlanak a beszélgetések.
A fesztivál nyitónapján Fekete Ádám dramaturg osztotta meg gondolatait a nagyérdeművel. Bár sokan a koncerteket választották a filozófia helyett, egészen sokan összegyűltek a beszélgetés helyszínén, magyarok és külföldiek egyaránt. Érezhető volt, hogy a program tényleg a szigetlakókért jött létre, ugyanis ingyen limonádéval várták a közönséget.
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/kultur/2024/08/08/sziget-fesztival-2024-interju-szinhaz-szfe-politika/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!