2025. május 22., csütörtökMa Júlia, Rita napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 403,00 Ft | USD: 356,00 Ft | CHF: 431,00 Ft
2025.05.22. Júlia, Rita Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 403,00 Ft | USD: 356,00 Ft | CHF: 431,00 Ft
Kezdőlap / Külföld / Washingtonba látogat és Donald Trumpal találkozik Mark Carney, Kanada új miniszterelnöke

Hirdetés

Washingtonba látogat és Donald Trumpal találkozik Mark Carney, Kanada új miniszterelnöke

Washingtonba látogat május 6-án, kedden, és Donald Trump elnökkel találkozik Mark Carney, Kanada nemrég megválasztott miniszterelnöke – ezt a liberális politikus maga közölte pénteken, írta az MTI.

Mark Carney a választás óta tartott első sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, hogy „nehéz, de konstruktív” megbeszélésre számít a Fehér Házban.

Azt is bejelentette, hogy az új kanadai parlamentet III. Károly brit uralkodó trónbeszéde nyitja majd meg május végén. Hozzátette, hogy a király személyes részvétele a törvényhozás ülésén „világosan hangsúlyozza az országunk szuverenitását”, és megállapította, hogy Kanada államfője a brit uralkodó.

Hirdetés

Donald Trump amerikai elnök az elmúlt hónapokban, a kereskedelmi- és vámviták részeként, számos alkalommal utalt arra, hogy szívesen látná Kanadát az Egyesült Államok tagjaként, mint 51. szövetségi állam. Az elképzelést Kanada részéről egységesen utasították el a konzervatív és liberális politikusok.

Mark Carney az elmúlt két hónapban már betöltötte a miniszterelnöki tisztséget, miután elődje, Justin Trudeau lemondását követően a Liberális Párt elnökeként a kormányfői feladatok ellátása is rá hárult.

Donald Trump szerdán […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/kulfold/2025/05/02/kanada-egyesult-allamok-donald-trump-mark-carney-latogatas-talalkozo/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Hirdetés

Lehet, hogy érdekel...

Ő volt Szent Ágoston, XIV. Leó példaképe

Mint azt korábban mi is megírtuk, a Vatikán nemrégiben közzétette XIV. Leó pápa hivatalos címerét és …