Oroszország beleegyezett abba, hogy segíti az amerikai elnök kormányát az Iránnal való kommunikációban, többek között az Iszlám Köztársaság nukleáris programjáról – írja a Bloomberg.
Donald Trump még egy februári telefonbeszélgetés során érdeklődött erről Vlagyimir Putyinnál, néhány nappal később pedig Szaúd-Arábiában tárgyaltak erről az orosz féllel. A Fehér Ház tisztviselői nem válaszoltak az üggyel kapcsolatos kérdésekre, illetve sem Oroszország, sem Irán nem erősítette meg vagy tagadta a megegyezést.
Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője elmondta, Oroszország úgy gondolja, hogy Amerikának és Iránnak minden problémát tárgyalások útján kell megoldania, ennek érdekében pedig Moszkva „kész mindent megtenni”.
Az Egyesült Államok régóta gyanúsítja az Iszlám Köztársaságot azzal, hogy polgári célú atomprogramját titkos katonai dimenzió leplezésére használja. Irán többször tagadta, hogy fegyvereket akar, és kitart amellett, hogy atomenergetikai munkája […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/kulfold/2025/03/05/vlagyimir-putyin-amerika-iran-nuklearis-fegyverkezes/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!
Hirben.hu Hírben jók vagyunk!