2026. június 11., csütörtökMa Barnabás napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 308,00 Ft | CHF: 385,00 Ft
2026.06.11. Barnabás Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 355,00 Ft | USD: 308,00 Ft | CHF: 385,00 Ft
Kezdőlap / Külföld / Videón, ahogy hatalmas robbanás után tűzgolyó nyelte el Jeff Bezos rakétáját

Videón, ahogy hatalmas robbanás után tűzgolyó nyelte el Jeff Bezos rakétáját

Egy floridai teszt során felrobbant Jeff Bezos Blue Origin cégének New Glenn rakétája, ezzel veszélybe kerültek a NASA tervei, miszerint két éven belül holdbázist építenek és embereket küldenek a Holdra – közölte a The Guardian.

A videón is látható, hogy másodpercekkel a tesztindítás után egy hatalmas robbanás után a rakétát elnyelte egy tűzgolyó, a floridai városban, Fort Pierce-ben pedig mindenhol narancssárgává színeződött az égbolt, még 185 kilométerre délre is.

Jeff Bezos az X-en azt írta, hogy cége minden alkalmazottja épségben megúszta a robbanást, annak kiváltó okát pedig vizsgálják. „Nagyon nehéz nap volt, de újjáépítjük, amit kell, hogy visszatérhessünk a repüléshez” – fogalmazott az üzletember.

Jeff Bezos a Blue Origin egyik sajtótájékoztatóján beszél 2021. július 20-án

Jeff Bezos a Blue Origin egyik sajtótájékoztatóján beszél 2021. július 20-án

Fotó: Joe Raedle / Getty Images Hungary

Kedden jelentette be a NASA, hogy az idei évre tervezett három küldetés közül az első indítására a Blue Origin nyerte el a szerződést, ez az első lépés a 20 milliárd dolláros holdbázis kiépítéséhez. Jared Isaacman, a NASA igazgatója szintén az X-en szólalt meg a robbanásról, azt a Blue Origin  „anomáliájának” nevezte. Isaacman biztosított arról, hogy támogatni fogják a kivizsgálást.

Elon Musk egy X-en folytatott beszélgetésben reagál a robbanásra, külön posztot nem szentelt az ügynek. Az esetet sajnálatosnak nevezte, valamint kijelentette, hogy „a rakéták nehezek”. Az Artemis program NASA-szerződéseiért egyébként Bezos cége Musk Space X-ével versenyez. A Blue Origin Blue Moon leszállóegységét és a Space X Starship Human Landing System rendszerét tesztelik, hogy eldöntsék, melyik szállítsa majd a 2028-ra tervezett misszió, az Artemis IV legénységét az Orion kapszulából a Holdra.

Florida atlanti-óceáni partvidékén érezni lehetett a lökéshullámokat, Dél-Karolina lakosai több száz mérföldre északabbra pedig arról számoltak be, hogy látták a fényt az égen. A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint a füst nem jelentett veszélyt, de a baleset után két órával is égett az indítóállomás.

<a href="https://dex.hu/x.php?id=googlepref_desktop&url=https://google.com/preferences/source?q=https://index.hu" class="google-pref-banner " […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:
https://index.hu/kulfold/2026/05/29/jeff-bezos-blue-origin-raketa-robbanas-kennedy-urkozpont-nasa-elon-musk/

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

Grönlandot nem sikerült megszereznie, de egy másik sziget összejöhet Trumpnak

Donald Trump nem tudta megszerezni Grönlandot, ezért most új célpontot nézett ki magának. A Fehér …